Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 2 на 2

Тема: Како да поставите Firewall

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Септември 2010
  Мислења
  14

  Default Како да поставите Firewall

  Имам едно прашање за мојот ѕид амбиент.

  Кога јас го користам VBET, Тоа излегува на регистрација на серверот и да се провери мојата лиценца проект. Сепак, мојот заштитен ѕид направи овој процес многу бавно.

  Може ли да ми кажеш како лиценца провери се прави тоа? како што IP и порта на вашиот сервер? или други предлог да се постави мојот заштитен ѕид.

  Благодарам

  [Ажурирање]

  ние slove проблемот
  Нашите Линукс от е збркана. Додадовме еден надворешен DNS resolver да се реши овој проблем
  Последен пат изменето од chaoyueh; 19-11-10 на 21:41.

 2. #2
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Тоа е одлично Означени како решени тогаш.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33