Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 7 на 7

Тема: Проблемот со кодирање на одговорите.

 1. #1
  Член
  Зачленет
  Август 2010
  Мислења
  67

  Default Проблемот со кодирање на одговорите.

  Text automatically translated from: Russian to: Macedonian
  Translated text
  Јас го користам vB верзија 4.0.8 + vBET423 (руски јазик стандардното кодирање на базата на податоци).
  Имаше проблем - кога ќе одговорите на корисникот (на пр грчки јазик на одговор) наведува темата на првата порака и чуваат во една база на податоци (post.title) без таг - [/ langtitle]

  Пример страница за да Испрати PM

  (Во поставувањето форум "Максимална карактери во насловот тема / наслов порака" = 250)


  Пораки во англиски, руски, германски јазик се напишани на базата на податоци нормално.

  Како да го надминете?
  Ви благодариме!
  Original text
  Последен пат изменето од kamilkurczak; 17-11-10 на 21:31.

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Август 2010
  Мислења
  67

  Default

  Последен пат изменето од Vetall; 17-11-10 на 16:13.

 3. #3
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Здраво

  Прво на сите:
  Пример страници испратени до премиерот
  Сакаш да кажеш приватни пораки? Ние не добиете ништо.

  Второ, ако зборуваме за марки, тоа е нормално функционирање на vBET - Тоа е правилно конвертира а потоа на екранот

  Потоа, ако разбрав правилно - вашиот проблем е, дека кога ќе одговорите на темата напишани на друг јазик, тогаш предмет на конец е во јазикот на иницијатор темата е.
  Во секој случај, ако некој го цитира порака со наслов во други јазик, а потоа vBET користи оригиналниот јазик - тоа е цитиран, така што "сака" да биде во оригинална форма
  Значи, ако некој цитати во Русија и пишува на грчки, а потоа насловот нема да бидат преведени на грчки - тоа ќе остане во оригинална форма.
  Зошто нема "langtitle? Затоа рускиот е стандардниот јазик вашиот форумот.
  Последен пат изменето од mateuszr; 18-11-10 на 11:09.

 4. #4
  Член
  Зачленет
  Август 2010
  Мислења
  67

  Default

  Text automatically translated from: Russian to: Macedonian
  Translated text
  Ви благодариме!
  Пример страници опис на проблемот и го испрати ви AM.
  Original text

 5. #5
  Член
  Зачленет
  Август 2010
  Мислења
  67

  Default

  Quote Напишано од mateuszr View Post
  Здраво
  Патем, може да се потврди, дека ќе го конфигурирате вашиот vbseo_url.php датотека правилно?
  Text automatically translated from: Russian to: Macedonian
  Translated text
  Не сум имала и користење на датотека vbseo_url.php немам
  Имам vbseo_sitemap, каде што формира датотека vbseo_sitemap_functions.php во согласност со упатствата на вашиот форум ..
  Original text

 6. #6
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Тоа дел за имала не беше за вас Погрешен теми
  Само потврди, тоа е решено?

 7. #7
  Член
  Зачленет
  Август 2010
  Мислења
  67

  Default

  Quote Напишано од mateuszr View Post
  Само потврди, тоа е решено?
  Text automatically translated from: Russian to: Macedonian
  Translated text
  Јас потврдувам ..
  Original text

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31