Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 4 на 4

Тема: Пренасочување јамка проблем кога ќе им овозможи на "гости датотека кеш"

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  14

  Default Пренасочување јамка проблем кога ќе им овозможи на "гости датотека кеш"

  Видов оваа тема, но тие совети не работи за нас.

  Ние следи сите инструкции (/ do-not-upload/readme.html) и
  не сето тоа освен број 4 (FORUM_ROOT /имала/ Вклучува / functions_vbseo_createurl.php)
  но имаме добри конкретни причини за да не го прават тоа. Покрај тоа, ние не се забележи дека преведени рачно ќе влијае на пренасочување јамка па ние треба да дознаете вистинскиот проблем.

  Ние сторивме сите потребни нешта во нашиот htaccess фајл во зависност од вашите
  инструкции и тоа е работа голема, но не кога ќе им овозможи на "гости датотека
  кеш "(кога" гостин датотека кеш "е оневозможено, се работи парична казна).
  Ние користиме Имала 3.5.2 (Вести).

 2. #2
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Таа мора да биде навистина силна причина дека не сакаат да се интегрираат "functions_vbseo_createurl.php", но додека ние не го знаеме, не можеме да правиме ништо за вас - оваа промена е дел од целата постапка на ималаИнтеграција е.
  Обидете се да се оневозможи имала и да им овозможи гостин-кеш, тогаш даде знак, ако преводи работат правилно во овој случај.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  14

  Default

  Имавме два теста:

  А)
  -Оф: Имала
  -НА: VBET датотека кеш
  -Оф: functions_vbseo_createurl.php (без интеграција)
  Датотека кеш работи одлично, БЕЗ ПРЕНАСОЧУВАЊЕ ЈАМКА

  Б)
  -НА: Имала
  -НА: VBET датотека кеш
  -ON: functions_vbseo_createurl.php (со интеграција)
  Датотека кеш ПРИЧИНИ ПРЕНАСОЧУВАЊЕ ЈАМКА


  На пример, ако некои тема се на англиски тема: "смешни слики", Шпанија знаме во подножјето ќе има следнава URL адреса: / es/t1000/funny-pictures /
  Кога ќе кликнете на ова знаме и дојде на шпански Преведете, мојот линк ќе треба рачно: / es/t1000/funny-fotos /

  За Google пребарувач, (/ es/t1000/funny-pictures /)! = (/ Es/t1000/funny-fotos /)
  Бидејќи знаеме дека Google роботи се многу чувствителни и само еден различни симбол во рачно предизвикува кревет индексирање (можеби е ова конкретно за нас и нашите форум - но ние мора да го прифати тоа), не сакаме да се промени сите наши адреси.

  Ние би сакале да ја овозможите оваа голема можност и ние сме сигурни дека можете да направите оваа работа без преведени адреси. Значи, ако сакате да го направи ова работи на нашиот форум (и направат некои дополнителни пари се разбира), пратете ни PM тука на форумот и ќе ти дадам нашата официјална е-пошта каде што можеме да зборуваме за детали.

  Можете да го одбележиме овој конец решени.

  Ви благодариме
  Последен пат изменето од cesarica; 17-11-10 на 03:59.

 4. #4
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Може ли да проверите внимателно, дали правилно менувате vbseo_url.php, во согласност со имала Интеграција опис?

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31