Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 4 на 4

Тема: Проблеми со инсталација на vBET

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2010
  Мислења
  12

  Default Проблеми со инсталација на vBET

  Како и во readme.html опишани:

  Code:
  Installation procedure for vBETTM 3.x
  
  Unzip vBETTM package file.
  Upload ALL files in the upload folder to your forum root folder.
  Install product file
  Go to Admin CP->Plugins & Products->Manage Products and click [Add/Import Product]
  For upload select do-not-upload/product-vbenterprisetranslator.xml file from vBETTM package and click Import.
  Сите vBET додадени фајлови во / форуми / upload / директориум.
  Кога ќе почне да увоз на XML-датотеката, инсталацијата виси со порака (на германски):

  Code:
  Importiere Add-on, Bitte warten...
  
  [:]
  Кога промена на друго место во админ ЦП, таа работи. Кога ќе се вратам на Додај-во, тоа покажува само:
  vBulletin 4.0.8
  vBulletin-Блог 4.0.8
  vBulletin-CMS 4.0.8

  Ве молиме помогнете.
  Последен пат изменето од Gordon78; 16-11-10 на 00:44.

 2. #2
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Додадени сите датотеки во папката upload на вашиот форум корен папка.
  и имаш напишано: "Сите vBET додадени фајлови во / форуми / upload / директориум. " Обидете се да се движат овие датотеки во / директориум форуми наместо / форуми / upload.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2010
  Мислења
  12

  Default

  thx, видов ова ми беше missunderstanding.
  Относнотова: претпоставувам дека тоа ќе биде подобро да се напише

  од -> за да
  наместо на
  во -> за да

  и да, знам дека имала користи, исто така, на истата реченица ...
  Мислам дека ќе има помалку missunderstanding тука.

  однос на

  PS Се работи во моментот без проблеми. Дали ви понудиме некои вид на оптимизација за вашите клиенти? (Со плаќање)

 4. #4
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Вие сте добредојдени

  Quote Напишано од Gordon78 View Post
  Дали ви понудиме некои вид на оптимизација за вашите клиенти? (Со плаќање)
  Ако речеме за vBET перформанси и оптимизации, погледнете на следната тема: http://www.vbenterprisetranslator.co...rformance.html

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31