Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: Конфигурациската проблем по инсталација ...

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  3

  Angry Нерешени - Конфигурациската проблем по инсталација ...

  Јас instaled vBet Верзија 4.0.0 на мојот форум и во јазикот EN, работи само парична казна, но во сите други јазик ми велат:


  Фатална грешка: Повик за недефинирана функција curl_init () во .... \\ форум \\ вклучува \\ vbenterprisetranslator_functions.php on-line 647
  Мислам дека мора да се постави овој производ somewere, но јас не разбирам што да правам, читањето на оваа во readme.html од do_not_upload:  Некои чекори се означени како (само за UTF-8 charactersets) или како (Задолжително за да не UTF-8 charactersets) - тоа значи дека ќе го направи овој чекори според твое форум characterset (како да се провери мојот форум characterset).

  (Задолжително) Намести "Мета Опис" - дури и ако користите некои современи која ја менува мета описот за теми, Ве молиме поставете некоја вредност тука - инаку RSS може да биде прекината.
  (Задолжително) Намести "спроведува канонски рачно" да "Строга" - инаку vBuletinTM може да се скрши некои ликови земајќи повеќе од 1 бајт (т.е. од јапонски).
  (Задолжително за да не UTF-8 charactersets) Намести "Број на карактери пред Виткањето текстот" Да '0 '- инаку vBuletinTM може да се скрши некои ликови земајќи повеќе од 1 бајт (т.е. од јапонски).
  (Задолжително за да не UTF-8 charactersets) Исчисти "празни карактер Stripper" вредност - инаку vBuletinTM може да се скрши некои јапонски знаци (оние знаци се дел од јапонските знаци)
  Каде да се постави ова ... повеќе лесно помош се за оваа coz во мојот LanguageManager воопшто не се појави:

  Мета Опис

  само англиски и уреди / Преведете ....

  Мора да додадете сите јазични таму, manualy?

  Што да се направи, да работат и за другите јазик, како грчки, романски, ... повеќе?

  Во 647 линија се ова vbenterprisetranslator_functions.php:

  PHP Code:
  $connection curl_init(); 
  PS: Не имала instaled, само форум и неколку производи ... со мојот домаќин (посветат)
  Последен пат изменето од legendofmir; 16-11-10 на 09:38.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,946
  Блог записи
  1

  Default

  Ве молиме даде нашиот форум рачно - Сакам да ја видам оваа однесување.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  3

  Default

  Coz директен линк i Жаргон пишува тука, coz i dont имаат доволно теми, јас ќе напишам вака

  форум. (myname). ro

  Кога ќе се обидат да се промени во сите други јазик ... ќе видите грешка. За да се вратите стандардниот јазик (en) употреба Дом и промена на јазикот.

  Благодарам.
  Последен пат изменето од legendofmir; 14-11-10 на 18:59.

 4. #4
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Здраво,
  Не можам да се репродуцира ова прашање на мојот тест форумот. Ако ставете тука вашиот форум рачно и линк до овој проблем (пишуваат како да го репродуцира) јас ќе го поправам за вас.

 5. #5
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  3

  Default

  Јас воопшто не разбирам што ќе кажеш, онака ... Како да кажам мојот форум линк се

  http:// форумот. legendofmir.ro
  Јас Жаргон пишува тука директен линк coz јас не доволно теми тука, но мислам дека ви е јасно ова ... линкот се ова, но без празни места

  Normaly на англиски работа само парична казна, но ако сакате да го промените на другите јазик
  и ќе се појави оваа грешка ...

  Code:
  Fatal error: Call to undefined function curl_init() in ....\forum\includes\vbenterprisetranslator_functions.php on line 647

  П.С.: Јас го исклучите од AdminCP / Опција сите производи (Hacks) но грешката се исти.
  Ова се појавуваат ако се на мојот форум, и ако се промени на другите јазик.

  Врската се многу едноставни.
  ================================================== ========================

  Изменето денес 17.11.2010

  Ред, бидејќи ова МО воопшто не работат за мене, јас да одлучи да ја исклучите оваа пробие, бидејќи не се добра опција, за мене ... па на линкот
  за мојот форум се достапни без јазик преведувач ... во секој случај ќе го обиде да направи нешто со Вашиот производ.

  Уживајте За Ур живот,
  Последен пат изменето од legendofmir; 17-11-10 на 10:28.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31