Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 7 на 7

Тема: Преведувачки не работи адреси

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  22

  Default Преведувачки не работи адреси

  Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
  Translated text
  Original text

 2. #2
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Здраво jaryx,
  Дали обидете се со следново решение во нашата http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post1539 ?
  Осигурајте се дека, сте правилно да го поставите вашиот. Htaccess датотека
  Последен пат изменето од mateuszr; 12-11-10 на 09:36.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  22

  Default

  Quote Напишано од mateuszr View Post
  Здраво jaryx,
  Дали обидете се со следново решение во нашата http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post1539 ?
  Осигурајте се дека, сте правилно да го поставите вашиот. Htaccess датотека
  Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
  Translated text
  Па не ми се допаѓа како сум и не работи

  Code:
  RewriteRule ^/?(ar|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|fi|fr|de|el|iw|hu|it|ja|ko|lv|lt|no|pt|ro|ru|sr|sk|es|sv|th|tr|uk)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
  RewriteRule ^/?(ar|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|fi|fr|de|el|iw|hu|it|ja|ko|lv|lt|no|pt|ro|ru|sr|sk|es|sv|th|tr|uk)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]
  
  RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
  RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
  
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
  RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
  Original text

 4. #4
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Па во ред, да ми даде некое време да се направи надвор

 5. #5
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Погледни го изворниот код на вашиот веб-сајт преведени на било кој јазик - ниту еден од линковите се преведени, така што проблемот може да биде со имала интеграција.
  Може ли да се провери, ако било надзор не се случи, кога ќе следи ги инструкциите во имала Интеграција дел во do-not-upload/readme.html датотека, особено за време на промена додадени фајлови: '(functions_vbseo_createurl.php и functions_vbseo_url.php)

 6. #6
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  22

  Default

  Text automatically translated from: Polish to: Macedonian
  Translated text
  Вие zaklozetować за оваа тема. Со било која aktualce имала заборавил да додадете овие промени. Благодарам

  BTW изразот "XBO Х" се вклучени цензура? О
  Original text
  Последен пат изменето од kamilkurczak; 16-11-10 на 13:13.

 7. #7
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Велики
  Ако речеме за цензурата израз на ... можеби затоа што на 2 букви "X", некои погрешно шема .. Детална истрага ќе бидат преземени подоцна

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31