Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 3 на 3

Тема: Feedjit

 1. #1
  VGF
  VGF is offline
  Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  34

  Default Feedjit

  Се обидувам да се Feedjit да работат заедно на десната колона на мојот форум ... само со едноставно копирање и вметнување на JavaScript код кој е outputted кога создавање на Feedjit (feedjit.com)

  Ќе се прикаже правилно статистика за 1 секунда ... но тогаш тоа води до мојот почетната страница од пребарувачот. (Како грешка беше сретнал) Можеби vBet се обидува да се преведе на код и тоа завртки до екранот можеби?

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,988
  Блог записи
  1

  Default

  vBET не Преведете JavaScripts. Вие едноставно можете да проверете го vBET има нешто да се направи со ова однесување: едноставно се оневозможи vBET за момент и да се провери дали тоа сепак се случува. Ако одговорот е да, тогаш тоа нема ништо заедничко со vBET.

 3. #3
  VGF
  VGF is offline
  Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  34

  Default

  Ви благодариме, понекогаш и јас не мислам.

  Јас хендикепираните сите додатоци и сè уште не функционира. Значи ... мора да биде проблем со vBulletin.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33