Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 14

Тема: Кои mods треба да биде поддржана од vBET?

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,945
  Блог записи
  1

  Default Кои mods треба да биде поддржана од vBET?

  Најдобар одговор е - сите можни

  Се разбира, многу mods нема потреба од интеграција. Но, секоја мод кој ќе ви овозможи да се напише некој вид на пораки, или ќе користите пост наслови ќе треба некои интеграција.

  Кои mods мислите дека треба да се интегрираат првиот?

  Ни даде совет и вашиот форум ќе биде целосно интегрирана со vBET многу побрзо!

 2. #2
  Помлад Член RootShell's Avatar
  Зачленет
  Ноември 2009
  Локација
  САД / Мароко
  Мислења
  14

  Default

  Мислам:
  - VBadvanced.
  - VbMediaWiki.
  - IbProArcade (кој се користи во многу форуми).

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Февруари 2010
  Мислења
  5

  Default

  Cyb - Advanced Форум статистика
  [AJAX] Live Search

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,945
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од RootShell View Post
  - IbProArcade (кој се користи во многу форуми).
  Ова не треба интеграција - тоа е преведени од страна на vBET. Интеграција може да се бара само од mods кои:
  - Создава нови начини за додавање на корисникот пораки (за поддршка на јазик детекција)
  - Покажува порака титули (да го анализирам langtitile BBCode-от)
  - Покажува пораки додава по страница е генерирана (со AJAX - да се преведе AJAX резултати)

 5. #5
  Сениор
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  116

  Default

  сите оптимизира
  како VB оптимизира Lite

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,945
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од badawidollah View Post
  сите оптимизира
  како VB оптимизира Lite
  Дали тоа навистина треба сите vBET поддршка? ... Ве молиме само да го користат и да се провери. Како што напишал повеќето mods само работа со vBET и не им е потребна интеграција. Односно, на овој форум се користат vB Оптимизирајте за оптимизација без никакви дополнителни напори за интеграција.

  Ве молиме само провери прво тоа се работи

 7. #7
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  VSA - chatbox
  Original text

 8. #8
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Навистина веќе она што се случило, во смисла на интеграција?

  (VSA - chatbox)
  Original text

 9. #9
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,945
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Kolbi View Post
  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Навистина веќе она што се случило, во смисла на интеграција?

  (VSA - chatbox)
  Original text
  Всушност ние не започнете било chatboxes интеграција. Ве молиме имајте во предвид дека ние сме за време на нови вработени за вработување, така што наскоро vBET ќе имаат поголема моќ Сепак - ние не треба уште chatboxes интеграција, но можеме да видиме значење.

 10. #10
  Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  59

  Default

  имала, Google Maps.

  Не можам да ја Google Maps за автоматско Преведете

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33