Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 4 на 4

Тема: PhotoPost проблеми

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Февруари 2011
  Мислења
  1

  Default PhotoPost проблеми

  Имам проблеми со инсталирање VBet да работат со PhotoPost. Јас се обидов следниве упатства во други постови за да не искористат.

  Имам најновите симнувања на VBulletin и фото пост VBulletin е инсталиран во

  / Home / .... / public_html

  PhotoPost е инсталиран во / home / .... / public_html / photopost

  Ова е исто така photopost.xxxx.yyy

  Имам копира стилот од на vBulletin PhotoPost и
  преводи знамиња се појави таму. Но, кога ќе кликнете на знамето, тоа скокови назад на главната форум со главниот форум преведени. Кога ќе се вратам во photopost форум не е преведена. Ова е исто така проблем ако кликнете во било subforums на PhotoPost.

  Може некој ќе помогне?

 2. #2
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Ве молиме ставете тука на URL-то на интегрираат инструкции што ќе направи.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Февруари 2011
  Мислења
  9

  Default Photopost проблеми

  ValuationEngineer.com / интранет ValuationEngineer.com / преглед и ValuationEngineer.com / photopost

 4. #4
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Здраво, ве молиме да потврдите дека ова прашање се уште е на вашиот форум (не ви треба нашата помош уште?)

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33