Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 13

Тема: Проблем со VB Преведете?

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Thumbs up Проблем со VB Преведете?

  Јас веќе ја отвори оваа тема како mateuszr барање

  тоа значи точно, она што е напишано

  превод работи добро - јасно

  Но, кога ние се обидуваме да се преведе еден пост прикажани од страна на вашиот МО, тоа не функционира - на кој дел од оваа реченица не е јасно за вас? како последица:

  ние треба да се интегрираат нашите современи со МО - ова МО влијае на functionallity наш (vBET) И треба интеграција, а со тоа:

  направи нова нишка во интеграција дел и се опише овој мод (ни даде име и рачно на овој мод. е бесплатен мод или не?)

  Па, како да се реши? /

 2. #2
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Во оваа Тема те праша:
  направи нова нишка во интеграција дел и опише овој мод (Ни даде име и рачно на овој мод. Е бесплатен мод или не?)
  Се уште не одговори за тоа

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Default

  ви значи мојот admincp пристап за мојот форум? е тоа??
  како корисничко име и лозинка??

  Јас сум сеуште не разбирам што сакаш да кажеш за современи

 4. #4
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  Не, не .. уште еднаш .. има Министерството за одбрана на вашиот форум, кој не реагира за наше и не преведени содржината - во горниот дел во светло-жолта позадина. Тоа не е оригинален дел од vBulletin, па бараме од вас да се опише, што е името на таа приклучок / мод, каде што може да го преземете од и тоа е бесплатно?

 5. #5
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Thumbs up

  Text automatically translated from: Afrikaans to: Macedonian
  Translated text
  owh ********** откако ќе го опиша, јас конечно го добив
  За жал погрешно
  Кои колона мислиш статистика покажува за врвот постер, нов пост, најжешките тема? сакате да го потврди повторно

  ако тоа МО дека барањето, ова е името на додаток кој јас користење на правото сега

  САД - Напредно Форум статистика
  Ова е URL-то, САД - Напредно Форум статистика (Ајакс) - vBulletin.org форум


  уште еден ако гледате во оваа статистика лента, CM Линкови

  не покажуваат vbtranslator знамето слики. Зошто? Како да го поправам?
  Original text

 6. #6
  Банирани
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  95

  Default

  ќе тестира овој додаток, жал ми е за одложување

 7. #7
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Default

  Text automatically translated from: Malay to: Macedonian
  Translated text
  исто така, може да ми помогне да го надминете овој база на податоци грешка
  Original text


  База на податоци за грешка во мрежата! 4.0.8:

  Невалиден SQL:
  Внеси ИГНОРИРАМ ВО vbenterprisetranslator_cache_short_en (originaltext, преведени, Серија) вредности ("> Resepi Masakan Negeri Johor ','> Johor Кујна рецепти, 1.29229955064E 13);

  MySQL Грешка: MySQL серверот има исчезнала
  Грешка Број: 2006
  Барање Датум: Вторник Декември 14, 2010 @ 12:05:50
  Грешка Датум: Вторник 14 Декември, 2010 година @ 12:06:13
  Сценарио: Resepi Masakan Negeri Johor [Архива] - Cuti Малезија | Малезија најголемиот Туризам Патување Форум
  Реферер:
  IP адреса: 66.249.67.218
  Корисничко име:
  Classname: vB_Database
  MySQL верзија:

 8. #8
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Default

  Друг проблем databse грешка. Те молам помогни ми да го поправам

  База на податоци за грешка во мрежата! 4.0.8:

  Невалиден SQL:
  Внеси ИГНОРИРАМ ВО vbenterprisetranslator_cache_medium_es СЕТ преведени = 'Gaqostrouy es ОН miembro nuevo EN Malasia Cuti | Turismo де Malasia Најсодржајниот Grande Foro де viajes. Вер Профил де Gaqostrouy, Серија = 1.29231384934E 13.;

  MySQL Грешка: MySQL серверот има исчезнала
  Грешка Број: 2006
  Барање Датум: Вторник Декември 14, 2010 @ 04:04:09
  Грешка Датум: Вторник 14 Декември, 2010 година @ 16:04:32
  Сценарио: Види профил: Gaqostrouy - Cuti Малезија | Малезија најголемиот Туризам Патување Форум
  Реферер:
  IP адреса: 66.249.67.218
  Корисничко име: нерегистрирани
  Classname: vB_Database
  MySQL верзија:

 9. #9
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  за вашата база на податоци грешки - Ве молиме прочитајте го овој пост:
  http://www.vbenterprisetranslator.co....html # post3105

 10. #10
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  23

  Default

  Quote Напишано од Cuti Malaysia View Post
  Text automatically translated from: Afrikaans to: Macedonian
  Translated text
  owh ********** откако ќе го опиша, јас конечно го добив
  За жал погрешно
  Кои колона мислиш статистика покажува за врвот постер, нов пост, најжешките тема? сакате да го потврди повторно

  ако тоа МО дека барањето, ова е името на додаток кој јас користење на правото сега

  САД - Напредно Форум статистика
  Ова е URL-то, САД - Напредно Форум статистика (Ајакс) - vBulletin.org форум


  уште еден ако гледате во оваа статистика лента, CM Линкови

  не покажуваат vbtranslator знамето слики. Зошто? Како да го поправам?
  Original text


  се уште не одговори на моето прашање
  ве молиме да одговорите што е можно поскоро
  не го направат вашиот клиент чека толку долго време
  Ве молиме даде добра поддршка
  Ви благодариме
  уште чекаат вашата понатамошна одговори да ми помогне да се реши ова прашање?

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33