Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 4 на 5 FirstПрво ... 2345 ПоследнаLast
Резултати 31 да 40 на 46

Тема: Мапа на сајтот Генератор интеграција

 1. #31
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2010
  Мислења
  29

  Default

  Имам истиот проблем.

  Јас го користам Имала 3.5.2 и 2.6 бета Мапа на сајтот Генератор 2

  Мапа на сајтот генератор не работи. Таа започнува, а не заврши.

 2. #32
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,028
  Блог записи
  1

  Default

  Дали тоа генерираат каков било тема врски? Ако имате многу линкови и Мапа на сајтот генерација трае долго не може да има доволно време да заврши. Ве молиме проверете дали тоа продолжи кога ќе го активира повторно. Ако да, и ќе ја заврши во 2 или повеќе барања, тогаш треба да се разгледа за да им даде повеќе време за евалуација.

  Ако не - ве молиме бидете сигурни дека кодот промени се соодветни.

 3. #33
  Помлад Член
  Зачленет
  Декември 2010 година
  Мислења
  7

  Default

  Имам "Имала Мапа на сајтот генератор злато v3.0 ". Нема код како што ги наведуваш на насловната страница во својата vbseo_sitemap.php датотека.
  vbseo_log_entry ("[showthread] forum_id: $ forumid, thread_id: $ threadrow [threadid] Вкупно мислења: $ totalposts, број на страници: $ totalpages, ставови: $ threadrow [пати] $ пред");
  Има некои кодот вака:
  $ Addons = preg_split ("# [\\ r \\ n $ ]+#', vboptions ['vbseo_sm_addons']);

  vbseo_set_sitemap_type ("addon ');
  foreach ($ Addons како $ addon)
  if ($ addon & & file_exists (VBSEO_DAT_FOLDER_ADDON. $ addon))
  {
  vbseo_log_entry ("[addon модул] $ addon", true);
  вклучуваат (VBSEO_DAT_FOLDER_ADDON $ addon.);
  }

  vbseo_flush_index ();

  vbseo_clean_progress ();

  if ($ vboptions ['vbseo_sm_ping'])
  {
  vbseo_sitemap_ping ();
  }

  vbseo_log_entry ("Мапа на сајтот е создаден <a href="index.php"> Кликни тука за да се врати </ a>. ', true);
  Треба ли да внесете го кодот на насловната страница во близина на кодот, ве молам?

 4. #34
  Помлад Член
  Зачленет
  Декември 2010 година
  Мислења
  7

  Default

  Јас само што ја испратил е-мејл за контакт на vbent *** slator.com за ова. Благодарам!

 5. #35
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Здраво,
  решение за 3.0 верзија на Мапа на сајтот генератор е во ред, но Gold Edition - не тестираат.
  Јас ќе го проверам

 6. #36
  Помлад Член
  Зачленет
  Декември 2010 година
  Мислења
  7

  Default

  Секој развој на настаните, ве молам?

 7. #37
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Добро, ќе го провериш за вас

 8. #38
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  6

  Default

  Quote Напишано од beaconsfield View Post
  Имам истиот проблем.

  Јас го користам Имала 3.5.2 и 2.6 бета Мапа на сајтот Генератор 2

  Мапа на сајтот генератор не работи. Таа започнува, а не заврши.

  Истото со мене. Генераторот започнува и доаѓа со

  "[ДЕЛ Старт] showthread [18,484.1 Kb членови користи] [372.670 s (372.670 а)]"
  во истиот момент кога ќе кликнете на копчето (така Претпоставувам дека повтори резултира со 372 секунди треба да биде дефинитивно не е во ред) - а потоа умира. Не XML е создадена, не pings, ништо. php_value max_execution_time е поставен на 540.

  И патем: Јас се обрати до имала поддршка за тоа. Тие одговорија со ова:

  Quote Напишано од vbseo Support
  Ве молиме имајте предвид дека ние не понуди поддршка за одбори кои имаат vBEnterprice преведувач инсталиран. Ве молиме врати било какви промени ќе се применува на имала , имала Мапа на сајтот Генератор фајлови, комплетно дека промена и пробајте повторно.
  Звучи како vBET и имала ќе има некои несогласувања ..

 9. #39
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2010
  Мислења
  6

  Default

  Quote Напишано од Juice View Post
  Истото со мене. Генераторот започнува и доаѓа со  во истиот момент кога ќе кликнете на копчето (така Претпоставувам дека повтори резултира со 372 секунди треба да биде дефинитивно не е во ред) - а потоа умира. Не XML е создадена, не pings, ништо. php_value max_execution_time е поставен на 540.

  И патем: Јас се обрати до имала поддршка за тоа. Тие одговорија со ова:  Звучи како vBET и имала ќе има некои несогласувања ..
  @ Михал,
  може да се молам ми даде некои поддршка? Не можам да се ослободи од овој проблем.

  Со почит,
  Marv.

 10. #40
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,028
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Juice View Post
  @ Михал,
  може да се молам ми даде некои поддршка? Не можам да се ослободи од овој проблем.

  Со почит,
  Marv.
  Здраво Јас само што се врати од одмор. Те молам пратете ми на PM пристап детали за Твоето админ ЦП и FTP јас ќе го провериме твојот код и да видиме што се случува таму.

Страница 4 на 5 FirstПрво ... 2345 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33