Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 3 на 5 FirstПрво 12345 ПоследнаLast
Резултати 21 да 30 на 46

Тема: Мапа на сајтот Генератор интеграција

 1. #21
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,029
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од CThiessen View Post
  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Здраво,
  Не користам генератор Sidemap за преведени страници.
  Јас би сакал да треба да се фокусира на мојот јазик.
  Но, во еден од RSS фидот од неколку други јазици во Webmaster Tools.
  Таму, на врски се веќе собрани.

  Google има како и секогаш најновите врски и да продолжи да работи и независно.

  Поздрав
  Кристијан
  Original text
  Ви благодариме за информации. Како што се разбере само дели со вашето искуство, или ви треба некоја помош тука?

 2. #22
  Член
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  97

  Default

  Quote Напишано од basketmen View Post
  Мислам дека само треба вториот код, бидејќи сите форум да има повеќе од 1 Тема страници, и верувам дека 99% луѓето сакаат колку што е можно тие врски во Мапа на сајтот, така да добиете повеќе сообраќај  па ние само треба само да го направите ова, За Оптимизација врски?  Најди:
  PHP Code:
  $vbseo_stat[$archived?'at':'t'] += vbseo_add_2urls
  И место пред да...

  За Оптимизација Линкови
  PHP Code:
  //additional code
  $alanguages = array ('af','sq','ar','be','bg','ca','zh-CN','hr','cs','da','nl','en','pl','et','tl','fi','fr','gl','de','el','iw','hi','hu','is','id','ga','it','ja','ko','lv','lt','mk','ms','mt','no','fa','pt','ro','ru','sr','sk','sl','es','sw','sv','zh-TW','th','tr','uk','vi','cy','yi');
  if(!
  $archived) {
  -     
  $strlenhost strlen($vbseo_vars['bburl']."/");
  $currentthreadurl vbseo_url_thread($threadrow$p$archived);
  $currentthreadurl_before substr($currentthreadurl,0,$strlenhost);
  $currentthreadurl_after "/".substr($currentthreadurl,$strlenhost);
  $lastpost =& $threadrow['lastpost'];
  $vbseo_stat['t'] += sizeof($alanguages);
  foreach(
  $alanguages as $language) {
  vbseo_add_url($currentthreadurl_before.$language.$currentthreadurl_after$prior$lastpost$freq);
  }
  }
  //end additional code 
  ЗАБЕЛЕШКА: Ги отстраните вашите стандардниот јазик код од $ Alanguages
  Исто така, ако оневозможено некои јазици во опција панел можете да ги избришете своите кодови премногу.
  Michał Жал ми е, сфаќам овој код само додавање на други јазици за showthread страници во Мапа на сајтот, да знаеш каде (место по или пред она) за додавање на други страници премногу како forumdisplay, архиви и други?

  поради тоа што тие 2 страни се повеќето важно да се направи Google полесно да индексирање на тема листи, барем неговите треба да биде вклучена и интеграцијата forumdisplay и архива страници премногу во Мапа на сајтот
  Последен пат изменето од basketmen; 02-10-10 на 22:46.

 3. #23
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,029
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од basketmen View Post
  Michał Жал ми е, сфаќам овој код само додавање на други јазици за showthread страници во Мапа на сајтот, да знаеш каде (место по или пред она) за додавање на други страници премногу како forumdisplay, архиви и други?

  поради тоа што тие 2 страни се повеќето важно да се направи Google полесно да индексирање на тема листи, барем неговите треба да биде вклучена и интеграцијата forumdisplay и архива страници премногу во Мапа на сајтот
  Во овој момент имаме тестирани кодот само да се интегрираат тема страници, кои се сметаат за најважна. Ве молиме имајте предвид дека Google ќе индекс на сите ваши страни и онака (дури и ако не направи Мапа на сајтот интеграција на сите), затоа роботи индексира сите линкови на вашите страници а вие се вклучени знамиња со линкови до преведени страници. Се разбира вклучувајќи линкови во Мапа на сајтот може да се направи индексирање побрзо. Тоа е причината зошто ние објавени теми линкови интеграција - теми промени пост толку побрзо индексирање може да биде корисно.

 4. #24
  Член
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  97

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  Во овој момент имаме тестирани кодот само да се интегрираат тема страници, кои се сметаат за најважна. Ве молиме имајте предвид дека Google ќе индекс на сите ваши страни и онака (дури и ако не направи Мапа на сајтот интеграција на сите), затоа роботи индексира сите линкови на вашите страници а вие се вклучени знамиња со линкови до преведени страници. Се разбира вклучувајќи линкови во Мапа на сајтот може да се направи индексирање побрзо. Тоа е причината зошто ние објавени теми линкови интеграција - теми промени пост толку побрзо индексирање може да биде корисно.
  Добро, ајде со нас премногу, ако знаеш каде да додадете дополнителен код за forumdisplay и архиви страници

 5. #25
  Помлад Член
  Зачленет
  Септември 2010
  Мислења
  8

  Default

  Кога ќе додадете го кодот од првото мислење во соодветната датотека Мапа на сајтот, да се добие на следнава грешка за време Мапа на сајтот генерација

  Фатална грешка: Повик за недефинирана функција vbet_vbseo_filter_replace_text () во / home / thespain / public_html /имала/ Вклучува / functions_vbseo_createurl.php on-line 47
  Вклучување на Vbet 3.3.6 и имала 3.5.2 на 3.8.1 форумот

 6. #26
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,029
  Блог записи
  1

  Default

  vBET вклучува бара датотеката во init_startup КУКА:
  Code:
  if ('VBSEO_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype']) {
  require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php');
  }
  Се чини дека тоа не е вклучено во вашиот случај од некоја причина. Во таков случај Ве молиме стави само согласност со reqiure_once во изменета датотеката на Мапа на сајтот генератор. Стави ја пред дополнителен код на vBET. Ве молиме имајте предвид дека не е тестирана - па затоа паметно е да се направи копија на датотека, пред да промени.

 7. #27
  Помлад Член
  Зачленет
  Септември 2010
  Мислења
  8

  Default

  Cheers за шапка Мајкл, тоа беше повеќе човечка грешка од моја страна
  Јас googled на грешка и го најде тоа беше малку јас над погледна на поставувања

  Јас никогаш не се менува на врската тип на VBSEO_URI

  Ако го направи тоа паѓачкото опции, идиоти како мене не би го превиди

  Преку минатото искуство знам да го поставите на генерација време на карта да имаат убав задоцнување Мапа на сајтот страници. Рудниците во собата да нешто 15 секунда задоцнување.

  Но, јас сум среќен со вкупно страници на десет јазици

  Форум Прикажи: 2904
  Прикажи Тема: 1817821

  Вкупно индексирани URL: 1823149
  Вкупно време на обработка: 1,682.58 секунди

 8. #28
  Сениор
  Зачленет
  Февруари 2010
  Мислења
  210

  Default

  Дали овој код работи со Мапа на сајтот 2.6? Благодарам.

 9. #29
  Сениор
  Зачленет
  Септември 2010
  Мислења
  256

  Default

  Змија каде ќе најдете генератор Мапа на сајтот 2.6?, Јас имам 2,5 и работи со тоа.

 10. #30
  Сениор
  Зачленет
  Февруари 2010
  Мислења
  210

  Default

  Од вас е изменета на кодот, тоа не функционира правилно.

  Бројките не го додаде.

  Форум Прикажи: 327
  Прикажи Тема: 886.054
  Прикажи пост:
  Член профили:
  Резултатите од анкетата:
  Блог записи:
  Блог Тагови:
  Албум URL:
  Социјални групи URL:
  Ознака URL:
  Архива: 169

  Вкупно индексирани URL: 837931

Страница 3 на 5 FirstПрво 12345 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33