Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 8 на 8

Тема: Зголемена ми приходи од $ 20 / ден до 200 $ / ден

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  25

  Default Зголемена ми приходи од $ 20 / ден до 200 $ / ден

  Морам да кажам дека IM многу импресиониран со она што vBET има направено за мојот форум.

  пред мојот форум е прилично популарна, сепак од инсталирање vBet е сè ојдено од силата на сила

  Подобрувања:

  Содржина индексирани од Google = x52 ..
  пред да има нешто како 12.000 URL адреси индексирани во Google, сега имаат над 130.000 и уште качување!

  Чинови клучни зборови:
  Заради зголемена содржина на Google има зедов, ми редови имаат и продолжи да се искачи.

  Сообраќај / Приход:
  Ударот ефект од повеќе јазици, повеќе содржини, зголемување на редот имаше awsome влијание на мојот сообраќај, што од своја страна се претвори мојот форум околу изработката на $ 20 на ден приход до просек од околу $ 100 до дури неколку дена притискање 200 $ на ден приходи.


  Јас би го препорачал за секој сериозен во врска со нивниот форум и јас сигурно ќе биде купување на дополнителни дозволи да се инсталира на мојот други форуми.

  Мојата единствена негативна за addon е дека на голем форум може да биде процесорот интензивна, особено vbenterprisetranslator_seo.php

  Значи, ако тоа може да биде подалеку оптимизиран тогаш јас ќе бидам среќен човек,
  Сепак процесорот дека тоа не се користи е незначителен на тоа колку ова ќе вози форумот напред.
  Последен пат изменето од contemptx; 18-05-10 на 21:52.

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  34

  Default

  Мапа на линк, те молам.

 3. #3
  Сениор
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  142

  Default

  линк ве молам?!

 4. #4
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  25

  Default

  Се извинувам за доцнењето на одговорот, е далеку за неколку недели.
  сајтот во прашање е: CardSharing картичка Споделување Форум сервери CCcam Newcamd GBox Dreambox

 5. #5
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  38

  Default

  Quote Напишано од contemptx View Post
  Се извинувам за доцнењето на одговорот, е далеку за неколку недели.
  сајтот во прашање е: CardSharing картичка Споделување Форум сервери CCcam Newcamd GBox Dreambox
  Вашиот сајт е покажува зафатен порака за минатото час

  Што МО ги користите за да го заклучите од гостите кога оптоварување е високо?

 6. #6
  Помлад Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  19

  Default

  Во моето искуство, тоа не е лесно да се заработи (AdSense) пари преку форумот.
  Дали вашиот AdSense реклама спотови добивање на висока CTR?

 7. #7
  Помлад Член nectons's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Локација
  Πειραιάς
  Мислења
  10

  Default

  Text automatically translated from: Greek to: Macedonian
  Translated text
  Навистина добро. Браво за програмерите. Јас веројатно ќе го инсталирате повторно!

  Original text

 8. #8
  vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
  Зачленет
  Мај 2010 година
  Мислења
  1,000

  Default

  Вашиот добредојде

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31