Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 8 на 8

Тема: Зголемена ми приходи од $ 20 / ден до 200 $ / ден

Помлад Член
    Зачленет
    Ноември 2009
    Мислења
    25

Default Зголемена ми приходи од $ 20 / ден до 200 $ / ден

Морам да кажам дека IM многу импресиониран со она што vBET има направено за мојот форум.

пред мојот форум е прилично популарна, сепак од инсталирање vBet е сè ојдено од силата на сила

Подобрувања:

Содржина индексирани од Google = x52 ..
    пред да има нешто како 12.000 URL адреси индексирани во Google, сега имаат над 130.000 и уште качување!

Чинови клучни зборови:
    Заради зголемена содржина на Google има зедов, ми редови имаат и продолжи да се искачи.

Сообраќај / Приход:
    Ударот ефект од повеќе јазици, повеќе содржини, зголемување на редот имаше awsome влијание на мојот сообраќај, што од своја страна се претвори мојот форум околу изработката на $ 20 на ден приход до просек од околу $ 100 до дури неколку дена притискање 200 $ на ден приходи.

Јас би го препорачал за секој сериозен во врска со нивниот форум и јас сигурно ќе биде купување на дополнителни дозволи да се инсталира на мојот други форуми.

Мојата единствена негативна за addon е дека на голем форум може да биде процесорот интензивна, особено vbenterprisetranslator_seo.php

Значи, ако тоа може да биде подалеку оптимизиран тогаш јас ќе бидам среќен човек,
    Сепак процесорот дека тоа не се користи е незначителен на тоа колку ова ќе вози форумот напред.
    Последен пат изменето од contemptx; 18-05-10 на 21:52.

Член
    Зачленет
    Април 2010
    Мислења
    34

Мапа на линк, те молам.

Сениор
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    142

линк ве молам?!

Помлад Член
    Зачленет
    Ноември 2009
    Мислења
    25

Се извинувам за доцнењето на одговорот, е далеку за неколку недели.
    сајтот во прашање е: CardSharing картичка Споделување Форум сервери CCcam Newcamd GBox Dreambox

Член
    Зачленет
    Октомври 2009
    Мислења
    38

Quote Напишано од contemptx View Post
    Се извинувам за доцнењето на одговорот, е далеку за неколку недели.
    сајтот во прашање е: CardSharing картичка Споделување Форум сервери CCcam Newcamd GBox Dreambox
    Вашиот сајт е покажува зафатен порака за минатото час

Што МО ги користите за да го заклучите од гостите кога оптоварување е високо?

Помлад Член
    Зачленет
    Април 2010
    Мислења
    19

Во моето искуство, тоа не е лесно да се заработи (AdSense) пари преку форумот.
    Дали вашиот AdSense реклама спотови добивање на висока CTR?

Помлад Член nectons's Avatar
    Зачленет
    Октомври 2009
    Локација
    Πειραιάς
    Мислења
    10

Text automatically translated from: Greek to: Macedonian
    Translated text
    Навистина добро. Браво за програмерите. Јас веројатно ќе го инсталирате повторно!

Original text

vBulletin претпријатија Преведувач (vBET) Персоналот
    Зачленет
    Мај 2010 година
    Мислења
    1,000

Вашиот добредојде

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

• Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31