Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 8 на 8

Тема: 300 000 нови страници индексирани од Google само за еден превод!

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,967
  Блог записи
  1

  Default 300 000 нови страници индексирани од Google само за еден превод!

  Ова е само еден од многуте примери како vBET може да го подобри вашиот форум видливост во целиот свет. Линкот подолу покажува дека Google индексирани над 300 000 страници од само еден форум и само за еден превод (тука форум преведени на англиски).

  место: forum.wiaderko.com inurl: / bg / - Szukaj W Google

  300 000 нови страници во Google само од еден форум и за само еден превод! vBET дава да ти 52!

  Можете ли да замислите тоа?!
  Последен пат изменето од vBET; 06-06-10 на 21:58. Причина: Индекс се зголемува од 186 000-300 000

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,967
  Блог записи
  1

  Default

  Ова прашање исто така, покажува некои не преведени страници кои имаат ен во URL-то.
  Но, постои само неколку од нив, како што можете да видите поголем дел е / EN / - страници преведени од страна на vBET!

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  2

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  Ова прашање исто така, покажува некои не преведени страници кои имаат ен во URL-то.
  Но, постои само неколку од нив, како што можете да видите поголем дел е / EN / - страници преведени од страна на vBET!

  тоа е одлично да се слушне како за на Google AdSense?? е тоа што, исто така, x52??

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,967
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од stuivertje View Post
  тоа е одлично да се слушне како за на Google AdSense?? е тоа што, исто така, x52??
  Не сите јазици дава истиот приходи. Земји со добро економијата поскапи рекламира така ви дава повеќе пари. Во сиромашните земји реклами се евтини.

 5. #5
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  14

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Здраво,
  AdSense не е достапен во сите јазици.

  Во моментов постојат Adsens на следниве јазици:
  Кои јазици ги AdSense поддршка? - AdSense Помош

  Кристијан
  Original text

 6. #6
  Помлад Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  2

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  Не сите јазици дава истиот приходи. Земји со добро економијата поскапи рекламира така ви дава повеќе пари. Во сиромашните земји реклами се евтини.
  oke?? но колку ќе се зголеми 10 x? 2 x?

 7. #7
  Сениор
  Зачленет
  Декември 2009
  Мислења
  276

  Default

  Размисли за тоа - Вашиот сообраќај ќе мора да се зголеми 10 пати за приходите од AdSense за да се зголеми 10 пати. И тоа е под претпоставка дека сообраќајот ќе добиете е за реклами на AdSense, кои се плаќаат иста стапка. Тоа е малку веројатно, како што е објаснето погоре.

 8. #8
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,967
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од stuivertje View Post
  oke?? но колку ќе се зголеми 10 x? 2 x?
  Не постои правило. Тоа зависи од вашата форумот (некои теми се сосема нови за другите култури) и колку е голема совпаѓање оваа тема има во секоја од 52 поддржани јазици. Тоа исто така зависи Дали сте блокира некои реклами на вашиот совпаѓање. Често повеќето приходи ќе одат од блокирани реклами и не треба блок ништо на преведени страници, бидејќи претежно странски јазик реклами не се од совпаѓање. Исто така, зависи од тоа што е вашата оригинална форумот јазик.

  На овој форум не се имате било какви реклама, но ние сме со користење на AdSense на другите наши форум (оригиналниот јазик: полски; тема: НЛП и хипноза) - забележавме има драстично зголемување на приходите од реклама. Никогаш не го смета како голем - тоа беше само видливи со суровини и око (се надевам во англискиот постои таква фраза како "сурова око" ).

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33