Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 2 на 2

Тема: Нов подобрувања во перформансите доаѓаат:)

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default Нов подобрувања во перформансите доаѓаат:)

  Правиме vBET побрзо, и побрзо повторно

  Во овој момент ние сме тестирање на 2 вистинска форуми нови vBET подобрување на ефикасноста: Комплетна датотека кеш за гости.

  Тоа ќе им овозможи да кешот заврши HTML излез генерирана за гости во кеш датотека. Значи следниот барање ќе биде одговор директно од статички датотека. Таквите кеш датотека ќе биде валиден за да се конфигурираат бројот на секунди (по дифолт 10 минути).

  Исто така откривме дека некои страници се менува не е премногу често или не е важно да се покаже тие промени често. Значи ние ги направивме дополнителни 2 параметри. Одделни конфигурација параметар со време да се живее на целосна датотека кеш за не релевантни страни (по дифолт 1 ден) и листа на не соодветни страници. Во овој момент по дифолт како не се релевантни страници ќе се сметаат:
  - Член
  - Календар
  - Архива
  - Тагови

  Се разбира Комплетна датотека кеш за гости може да биде исклучен ако не ми се допаѓа. И да ви даде целосна флексибилност ние дури и ќе ви овозможи да го исклучите само за одреден страници. Така можете да уживате во Комплетна датотека кеш за гости на вашиот форум и да го игнорира конфигуриран страници. Во овој момент по дифолт Комплетна датотека кеш за гости игнорира:
  - Регистрирај се
  - Пребарај

  Оние сите опции ќе бидат вклучени во следното издание. Прво сакаме да го тестот на вистински форуми Ако имате некои дополнителни предлози за стандардните вредности во игнорира, или не соодветните страници - пишете тука

  КС.
  Она што е најдобро - Комплетна датотека кеш за гости ќе се подобри ефикасноста на вашиот не само за преведени страници, но за нормално страници премногу!
  Последен пат изменето од vBET; 06-06-10 на 01:01.

 2. #2
  Помлад Член
  Зачленет
  Април 2010
  Мислења
  18

  Default

  Добри вести Михал, благодарам.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33