Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 2 на 2

Тема: vBET 3.3.3 објавени

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default vBET 3.3.3 објавени

  Здраво

  Така е тоа, исто така, време за vB3.x корисниците да се подобри vBET. Ова е најчесто бубачка одредување порака + некои шаблони промени според Google совети (слики димензии додадена). Детали подолу.

  Ново:
  • Глобал langtitle парсирање - сега сите langtitle bbcodes вклучени во производството треба да се парсира. Претходна имаше проблем со интеграции. Сепак во случај на Ајакс може да се случи од некои langtitle ќе се остави, но ако се користи кука xml_print_output потоа, дури и во Ајакс резултати ќе бидат разложени.


  Шаблони промени:
  • vbenterprisetranslator_flag
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate_alreadyin


  Бубачки корегирани:
  • Повторно се кодираат сите POST податоци од преведени пати за да не UTF-8 форуми
  • Заглавија за преведени RSS канали
  • Поправена бубачка за vBAdvanced CMPS интеграција
  • Барањето за lighttpd
  • Знаме за корисникот стандардниот јазик во уредувач
  • Дневен / Неделен digests за имала корисници
  • Врски со специјални карактери како + или "
  • Исчистено не преведени од областа пораки
  Последен пат изменето од vBET; 08-05-10 на 22:47.

 2. #2
  Сениор
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  168

  Default

  Ви благодариме за ослободување. Јас сум многу среќен што гледам дека на e-mail коментар бубачка не е утврдена, а тоа го кодот langtitle сега ќе секогаш да се парсира.

  Мојот надградба беше прилично успешен. Откако бубачка останува во 3.3.3 која исто така беше во 3.3.2: http://www.vbenterprisetranslator.co...ange-code.html

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33