Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 11

Тема: Одлични перформанси improvments се comnig ...

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Smile Одлични перформанси improvments се comnig ...

  Здраво

  Ние сме во превод алгоритам промени. Во овој момент ние откриени шише вратот и спроведува подобро решение за тоа.

  Тестирање на големите форум со вистинска содржина (благодарение на Matt ) Благодарение на нашиот прв подобрувања што беше во состојба драматично да го намали времето на генерацијата за првата страница. Ние откривме дека во случај на наслови превод секој наслов се преведува еден по еден. По промените време на одговор (за форумот главната страница со хендикепирани кеш и околу 200 наслови да се преведе) слезе од минимум 20 секунди (во зависност од Google одговори) до 4 секунди.

  Со нетрпение поблиску, исто така, на секој чекор на нашиот Алгоритам и подобрување на него. Благодарение дека за споменати страница време на одговор со кешот на и сите податоци складирани (така што нема чекање за Google) слезе од 3 секунди за да се помалку од 1 секунда (900-800ms)! И околу 600-700ms е потребно да се генерираат не преведени страница на тој форум.

  Значи следното издание ќе биде навистина голем чекор Прво ќе бидат вклучени во vBET4.x како тоа се прави на својот код. После тоа ќе бидат вклучени во vBET3.x

  Ве молиме имајте во предвид дека ние имаме многу да се тестира, бидејќи ние направивме многу промени. Значи следното издание ќе биде најверојатно во 2 недели за vBET4.x И веројатно 4-6 недели за vBET3.x

  Се надевам ќе најдете дека вредеше да се чека
  Последен пат изменето од vBET; 22-03-10 на 07:50.

 2. #2
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  27

  Default

  4-6 за vBET 3, да кажеш?

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Да - веќе исправена, благодарение

 4. #4
  Помлад Член
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  2

  Default

  Text automatically translated from: Dutch to: Macedonian
  Translated text
  Зошто не е едноставно vBulletin ® Верзија 3.8 за продажба. Јас немам потреба за превод и др
  Original text

 5. #5
  Сениор
  Зачленет
  Декември 2009
  Мислења
  276

  Default

  не можат да чекаат!

 6. #6
  Помлад Член
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  2

  Default

  Text automatically translated from: Dutch to: Macedonian
  Translated text
  Дали сте виделе на преводи кои се направени? Се чини како да се обидува на кинески јазик (за разлика од кинескиот) да зборува. Овој превод е навистина фијаско! Сакам нормално (без преводи vBet?) Каде е едноставна верзија 3.8 vBulletin цел?
  Original text
  Последен пат изменето од vBET; 23-03-10 на 04:14.

 7. #7
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Hein View Post
  Text automatically translated from: Dutch to: Macedonian
  Translated text
  Зошто не е едноставно vBulletin ® Верзија 3.8 за продажба. Јас немам потреба за превод и др
  Original text
  Оди до мрежата! Ако сакаат да купат vBulletin Овде можете да го подобрите vBulletin со додавање на повеќејазична поддршка на заедницата

 8. #8
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Hein View Post
  Text automatically translated from: Dutch to: Macedonian
  Translated text
  Дали сте виделе на преводи кои се направени? Се чини како да се обидува на кинески јазик (за разлика од кинескиот) да зборува. Овој превод е навистина фијаско! Сакам нормално (без преводи vBet?) Каде е едноставна верзија 3.8 vBulletin цел?
  Original text
  Преводите се направени од страна на Google, кој е најдобар автоматски превод сервис во светот и да се подобри нејзиниот квалитет секој ден. Погледни тука за некои информации за тоа како се развива: http://www.vbenterprisetranslator.co...tion-tool.html

  Ако ви треба само vBulletin потоа оди во vBulletin да ја купи

 9. #9
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  64

  Default

  Јас ќе се чека за двете верзии

 10. #10
  Сениор
  Зачленет
  Февруари 2010
  Мислења
  210

  Default

  Што доаѓа во иднина, дали поголема брзина подобрувања да се направи, кога тие ќе бидат ослободени?

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33