Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 1 на 1

Тема: Мапа на сајтот Генератор интеграција поддржан за vBET4.x и подобри за vBET3.x

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default Мапа на сајтот Генератор интеграција поддржан за vBET4.x и подобри за vBET3.x

  Здраво

  имала Мапа на сајтот генератор е конечно поддржан од vBET 4.x - не треба да обновете го вашиот vBET - Едноставно следете интеграција инструкциите подолу.

  Ние исто така подобрена интеграција код за vBET3.x Овој код е дадена од страна на имала вработените и за жал тоа е многу слаба. Имаше многу перформанси прашања. Ние се пресели некој код надвор од циклусот, а сега тоа е многу побрзо и преземање помалку ресурси Забележете дека ако сте веќе интегрирани Мапа на сајтот генератор и сакате да направи промени, тогаш треба да ги отстраните старите кодот додадени за интеграција. Ќе го најдете помеѓу коментари:
  PHP Code:
  //additional code 
  HERE_IS_OUR_INTEGRATION_CODE
  //end additional code 
  Исто така, имајте на ум дека по дифолт да Мапа на сајтот ќе бидат додадени преведени страници само за првата нишка страници. Претходна решение беше додавање на сите страници тема (ако конец имаше неколку страници) - постои белешка подолу како на овој, ако се уште преферираат оваа решенија

  Интеграција инструкции за vBET3.x: http://www.vbenterprisetranslator.co...tegration.html
  Интеграција инструкции за vBET4.x: http://www.vbenterprisetranslator.co...tegration.html
  Последен пат изменето од vBET; 19-03-10 на 00:39.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33