Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: vBET 4.2.0 Објавен - имала поддршка! BETA

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default vBET 4.2.0 Објавен - имала поддршка! BETA

  Здраво

  Знам дека многу се чека за оваа порака Одлична вест - ја поддржува имала. Дури и подобро вести - го преведува од повеќе видови на врски, кои во vBET3.x (за сега).

  За оние кои не користат имала имаме добра вест - што ние ги направивме превод алгоритам подобрување што го прави навистина големи страници преведува дури 7 пати побрзо (според тестовите направени на еден од инсталација за одредени големи страница).

  Исто така се промени нашиот шаблони и мелодија за нов vB4 дефиниција на системот.

  За сите детали види подолу

  Ново:
  • имала поддржан и преведува линковите за: теми, блогови, СМС статии, CMS делови, CMS статии
  • Оптимизиран превод алгоритам и 2 напредни перформанси поставувања додава: "HTML големина: сечење точка"И"HTML големина: проектот за сечење"
  • Оптимизиран пренасочува (направени порано)


  Бубачки корегирани:
  • Кеш за блог RSS
  • Преведувачки поддршка за страници надвор од форумот директориум


  Шаблони промени (обновено на нови vB4 дефиниција на системот):
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate
  • vbenterprisetranslator_inpost_translate_alreadyin
  • vbenterprisetranslator_wrong_message_language
  • vbenterprisetranslator_def_lang


  Мало објаснување за нови перформанси опции. Изработка на инсталација на една од од клиенти сервери откривме дека неговата главна страница преведени навистина долго - дури и кога веќе беше кеширана. Сите други страници беше преведен брзо. Направивме истрага и тоа е она што откривме.: PHP перформанси драстично се спушта кога се работи за навистина голема стрингови. Претпоставувам дека во тој случај PHP само да го пишува на некои привремена датотека и работи на датотеката наместо во меморијата. Поради тоа ние пат е изменета превод алгоритам и навистина големи резултати се намалување на помали парчиња во превод. Оваа промена влијанија само големи страници и можете да го конфигурирате со нови параметри. Она што беше резултат на форумот главната страница на нашите клиенти. Преведувачки време слезе од околу 21 секунди за околу 3 секунди. Како што претпоставувам ова се направи разлика за нашите клиенти И ние се надеваме дека ова ќе направи голема разлика за вас

  КС.
  За корисници кои купиле претходно дозвола мислејќи дека vBET ги поддржува vB4 тогаш - те молам да ме контактирате (PM или e-mail). Ако има е во тек поставување на услуги - Ве молиме пратете пристап детали Admin CP, имала КП и FTP. Ако беше сигурни дека ние ќе се промени датумот на вашата лиценца - Ве молиме да не потсети за тоа. Благодарам

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  КС.
  За корисници кои купиле претходно дозвола мислејќи дека vBET ги поддржува vB4 тогаш - те молам да ме контактирате (PM или e-mail). Ако има е во тек поставување на услуги - Ве молиме пратете пристап детали Admin CP, имала КП и FTP. Ако беше сигурни дека ние ќе се промени датумот на вашата лиценца - Ве молиме да не потсети за тоа. Благодарам
  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Како можам да ги разберам?

  Поздрав
  Original text

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Имавме некои клиенти кои купуваат vBET мислејќи дека го поддржува vB4 кога не е. Така што тие не можат да ги користат vBET на сите за некое време. Тоа е причината зошто тие беше ветено дека нивните лиценца датум ќе се промени така што тие ќе го изгубат ништо на ова недоразбирање

 4. #4
  Банирани
  Зачленет
  Март 2010
  Мислења
  1

  Red face vBET 4.2.0 Објавен - имала поддршка! BETA

  Text automatically translated from: Norwegian to: Macedonian
  Translated text
  Здраво vBet!

  Дали сосема нов на овој форум, јас смеете да испраќате во погрешна нишка.

  Резултати вас на интернет во однос на имотот се наоѓа преведувач на форуми на други јазици.

  Со купување на лиценца за vBet 4.2.0 преведува купи еден тогаш исто така со форумот vBulletin или мора да има одделни и evenuelt стави во повеќе наскоро.
  Или купување на целиот пакет содржи форуми и преведувач?

  И како за хостинг итн како го прави тоа?

  Имаат веб страна денес, + на форумот кој е слободен, но сака мене многу vBet преведувач и капка реклама од нашиот форум од. Ќе биде ли независно дури и со какво било рекламирање.

  Дали има многу на кожата да се избере на форумот?

  Роџер Мајер Норвешка
  Original text

 5. #5
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Pilar10 View Post
  Text automatically translated from: Norwegian to: Macedonian
  Translated text
  Здраво vBet!

  Дали сосема нов на овој форум, јас смеете да испраќате во погрешна нишка.

  Резултати вас на интернет во однос на имотот се наоѓа преведувач на форуми на други јазици.

  Со купување на лиценца за vBet 4.2.0 преведува купи еден тогаш исто така со форумот vBulletin или мора да има одделни и evenuelt стави во повеќе наскоро.
  Или купување на целиот пакет содржи форуми и преведувач?

  И како за хостинг итн како го прави тоа?

  Имаат веб страна денес, + на форумот кој е слободен, но сака мене многу vBet преведувач и капка реклама од нашиот форум од. Ќе биде ли независно дури и со какво било рекламирање.

  Дали има многу на кожата да се избере на форумот?

  Роџер Мајер Норвешка
  Original text
  Здраво Pilar10!

  vBET е додаток за vBulletin, па да го користите треба да имате софтвер на vBulletin. vBET лиценца ги вклучува само vBET - Треба да се купат vBulletin одделно. vBulletin е најмоќниот мотор форум знаеме и постојат илјадници кожи

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33