Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 8 на 8

Тема: vBET 4.0 можеби не толку бргу

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default vBET 4.0 можеби не толку бргу

  Здраво.

  Искрено бевме подготвени денес за ослободување на vBET4.0.0 Постои еден, туку - тоа беше тестирана на vBulletin4.0.1 пред производство направивме брз тест под 4.0.2 и се чини дека има вкупно хаос со адреси (пренасочувања и кодирање).

  Значи сега сме подесување vBET4.0.0 за vBulletin4.0.2 и постои можност дека ќе мора да почека со пуштањето до vB4.0.3 - откриваме сериозна грешка во vB4.0.2 која не ни дозволува да се ослободи сега (Применување на Canonical рачно "Строга" - не работат за IE и Opera - софтвер на vBulletin форум - Проекти).

  Можеби ние ќе работиме на нашите сопствени решение се обидуваат да дојдат околу ова прашање, ако ние ги реши други рачно прашања кои се појавува во vB4.0.2

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  67

  Default

  Тие фиксен 250 грешки во најновото издание! Можам да замислам својот прилично тешко deveolping сеопфатна МО ако направат можеби 700-800 кодот промени во текот на првите 4-5 месеци од животниот циклус на vBulletin 4. Мојата стратегија е да не го допира vBulletin 4 за неколку месеци во секој случај.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  27

  Default

  Quote Напишано од krisp View Post
  Тие фиксен 250 грешки во најновото издание! Можам да замислам својот прилично тешко deveolping сеопфатна МО ако направат можеби 700-800 кодот промени во текот на првите 4-5 месеци од животниот циклус на vBulletin 4. Мојата стратегија е да не го допира vBulletin 4 за неколку месеци во секој случај.
  Јас целосно се согласувам.

  Јас имам намера да се држиме со 3,8 долго време уште.

  vB 4, во суштина, никогаш нема да биде злато кога ќе се разгледа на производот кој го имаше пред надградба (3.8) и како сите овие нови грешки се ретроспективно влијаат други Основните опции на vB кога уште не се допре, со тоа мислам нема промени во кодот.

  Не win ситуација па сето тоа е околу 3,8.

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Да тоа е болка за да се обезбеди софтвер во зависност од нешто што не е многу стабилен во кодот ...

  Како и да е - по неколку дена тестови и пронаоѓање и поправање неколку прашања, и исто така се најде неколку прашања кои треба да се коригира со vB тимот vB грешка мислиме дека сме подготвени за бета верзија. Тоа ќе биде не е можно да се излезе од бета фаза додека vB4 нема да биде злато, но повеќето работи се одвиваат добро и многу луѓе се чека за vBET4.0 Па мислам дека ние сме подготвени за тоа колку можеме да бидеме во оваа ситуација

 5. #5
  Член
  Зачленет
  Јануари 2010
  Мислења
  46

  Default

  Text automatically translated from: Hebrew to: Macedonian
  Translated text
  Иако сите ние посакуваме срдечна систем VB4, ќе чекаа трпеливо додека не би ја поправите го тоа правилно да функционира .... Момент подолго отколку да VB4 јас не би предложиле да се движи уште.
  Не бев во право јас не надградба мојот систем на 4
  Original text

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од dacho View Post
  Text automatically translated from: Hebrew to: Macedonian
  Translated text
  Иако сите ние посакуваме срдечна систем VB4, ќе чекаа трпеливо додека не би ја поправите го тоа правилно да функционира .... Момент подолго отколку да VB4 јас не би предложиле да се движи уште.
  Не бев во право јас не надградба мојот систем на 4
  Original text
  Да - Претпоставувам дека не сите сакаат vBulletin 4 Но, ние се уште имаат клиенти кои сака vBET за имала 4 за да можеме да го даде

 7. #7
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  4

  Default Брзо расте, гориво

  Text automatically translated from: Chinese to: Macedonian
  Translated text
  Брзо расте, гориво, со надеж дека ќе го стори детали на оптимизација
  Original text

 8. #8
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од shikeren View Post
  Text automatically translated from: Chinese to: Macedonian
  Translated text
  Брзо расте, гориво, со надеж дека ќе го стори детали на оптимизација
  Original text
  Не, воопшто Ве молиме запомнете дека ние не сме го прави од нула - Имаме веќе работат, добро тестирани код кој имавме само да се интегрираат со нова верзија на vB

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33