Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 7 на 7

Тема: vBET 3.3.1 Објавено

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default vBET 3.3.1 Објавено

  Здраво

  Ние фиксна некои работи, да додадете уште една конфигурација опција и направиле промени соодветно на промените во Google API. Детали за под

  Што е ново:
  • Одделни параметри за прикажување на оригиналниот текст за корисниците и гостите (+ дополнителни стратегија а да не кажам дека тоа е преведена)
  • userip додадени на Google барање за преводи


  Поправена грешки:
  • Го вклучите Javascript-оригиналниот текст инекција коригира
  • Поправена мета описот кодирање прашање
  • Рачно следење на текот на пренасочување на https коригира
  • vbetflag-прашање коригира
  • Исправка за архива страници со имала
  • Поправена превод СЛЕДЕЊЕ за јазик кодови со "-"

 2. #2
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  80

  Default

  Супер! Ажурирање сега благодарение!

  Дали htaccess исто како и претходните?

 3. #3
  Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  75

  Default

  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Ние треба само да се инсталира на FTP датотеки и запише на производот?

  Дали постои друга промени?
  Original text

 4. #4
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  8

  Default

  Имам овој сет да се покаже на оригиналниот текст, како и се сигурни на vbenterprisetranslator_inpost_translate дефиниција беше ажуриран ... но оригиналниот текст се уште не е покажува, има ли нешто друго треба да се прави да сепак шоу?

 5. #5
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Michael View Post
  Супер! Ажурирање сега благодарение!

  Дали htaccess исто како и претходните?
  Да Тоа е исто како во 3.3.0

 6. #6
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Kolbi View Post
  Text automatically translated from: German to: Macedonian
  Translated text
  Ние треба само да се инсталира на FTP датотеки и запише на производот?

  Дали постои друга промени?
  Original text
  Внеси датотеки и увозот на производот.
  Сите промени се опишани - тоа е најчесто поправи порака.

 7. #7
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Lissa View Post
  Имам овој сет да се покаже на оригиналниот текст, како и се сигурни на vbenterprisetranslator_inpost_translate дефиниција беше ажуриран ... но оригиналниот текст се уште не е покажува, има ли нешто друго треба да се прави да сепак шоу?
  Те молам дај ми рачно на страна кога можам да го видите. Исто така Ве молиме кажете што е ваша поставување на гости?

  Тоа треба да работат ако дефиниција е до датумот - Значи, ако сте го направиле не прирачник измени треба да се работи. Ве молиме отворете нова тема за ова во бубачки извештаи со податоци што ги бараше за. Благодарам

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33