Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 15

Тема: Почетокот на бета верзијата на vBET 3.3.0 на овој форум

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default Почетокот на бета верзијата на vBET 3.3.0 на овој форум

  Здраво.

  Имаме уште многу да се направи во vBET 3.3.0 (голема листа на опции и некои малку грешки). Но, ние веќе многу промени. Особено во перформанси подрачје (најчесто кеш и подобрување на пренасочување).

  Ние се трудиме да се тестираат сите функционалности, но да се направи уште подобро ние ја извршите оваа рана верзија тука (исто така ќе работат на други стварни форум). Благодарам што можете да го тестот само користење на нашиот форум. Значи, ако најдете тука некои нови прашања ги споделите со нас. Благодарение дека кога vBET 3.3.0 ќе биде конечно ослободен тоа ќе биде навистина стабилна

 2. #2
  Сениор
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  168

  Default

  Ќе vBET 3.3 биде компатибилен со имала 3.5?

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Колку што знам имала 3.5 е за имала 4. Ние ќе се vBET компатибилен со vBullein 4 само по 3.3.0 верзија.

  Значи прво ќе се затвори големите промени со ослободување vBET 3.3.0, а потоа ќе направи vBET Верзија 4.0.0 кои ќе бидат компатибилни со vBulletin 4 и имала 3.5

  Според нашите планови vBET 3.3.0 ќе биде објавен во јануари (не може да каже точно кога - може да биде почеток, може да биде крајот). Потоа ќе почне да работи на vBET Верзија 4.0.0. Ние не се провери уште како многу промени ќе бидат потребни, но се надеваме дека ќе можеме да се ослободи верзија 4.0.0 во март.

  Да ви даде навистина стабилна vBET 4.0 верзија ние прво ќе се интегрира бесплатна верзија (vBET 2.x), така што стотици форуми ќе го тестираат во стотици конфигурации. И ние ќе ги искористиме нашето искуство во текот на интеграција на комерцијална верзија

 4. #4
  Сениор
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  168

  Default

  имала 3.5 е и за 3.8 и 4.x.

 5. #5
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  27

  Default

  Михал, оваа нова верзија ќе го поправат преоптоварување прашања, како оние што имаат experiened на овој сајт или е што се поврзани со нешто друго?

 6. #6
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  67

  Default

  Дали / da / sv / прашања ("двојно папка врски") и / vbet_flag / Линкови (како што дискутиравме во текот часот) + VB етикети во часот е-мејл известување пораки да се корегира во 3.3.0?

 7. #7
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од moman View Post
  имала 3.5 е и за 3.8 и 4.x.
  Значи, ние ќе се справи со имала 3.5 во Службен vBET 3.3.0 порака

 8. #8
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од Smiggy View Post
  Михал, оваа нова верзија ќе го поправат преоптоварување прашања, како оние што имаат experiened на овој сајт или е што се поврзани со нешто друго?
  Проблем со преоптоварување не е поврзана со vBET. Тоа е затоа што во овој момент трчаме 4 форуми (2 реално и 2 тестирање) на една заедничка сметка и за нашите услуги се само премногу. Ние веќе го купил местото на друг сервер, а ние ќе се движи vBET форум таму, но имаме некои конфигурација прашања, па тоа може да потрае подолго време.

 9. #9
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од krisp View Post
  Дали / da / sv / прашања ("двојно папка врски") и / vbet_flag / Линкови (како што дискутиравме во текот часот) + VB етикети во часот е-мејл известување пораки да се корегира во 3.3.0?
  vbet_flag / проблеми е решен веќе. Ако сакате брз лек само додадете оваа линија во vbenterprisetranslatoor_seo.php на крајот на првата ако изјава:
  Code:
  $_SERVER['QUERY_STRING'] = str_replace('vbet_lang='.$_GET['language'].'&redirected='.$_GET['redirected'], '', $_SERVER['QUERY_STRING']);
  / Da / sv / прашање се уште е на мене листа, но тоа е лесна и дека таа ќе биде поправена во 3.3.0

 10. #10
  Сениор
  Зачленет
  Декември 2009
  Мислења
  276

  Default

  не можат да чекаат за да ја видите оваа верзија! Кои се сите поправки и новите функции?

Страница 1 на 2 12 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33