Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 5 на 5

Тема: vBET 3.2.0 објавени

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default vBET 3.2.0 објавени

  Оваа верзија додава нови функции кои се барани од страна на корисниците и корегира неколку грешки (најчесто малку noes и една поголема за врски во превод RSS). Ве молиме видете детали подолу.

  Што е ново:
  • Автоматски ги детектира во кој јазик пораката е напишана (Се подесува со 4 различни стратегии)
  • Во најава проверки го корисникот имаат стандардниот јазик во собата и пренесувања да ги уредувате страницата со детали (се подесува)
  • Овозможува да го поставите користи стандардниот јазик од Admin CP
  • Програми корисник стандардниот јазик во земјите инфо страница
  • Во регистрација страница стандардниот јазик поле може да бидат прикажани како листа или група на радио копчиња со знамиња (се подесува)
  • Додадена поддршка за сопствени место за паѓачкото мени

  Поправена грешки:
  • Поправена проблем со линкови во јазикот = стил кога # вклучени во врска
  • Поправена прашање за врски превод за 2 бајти знаци на не UTF-8 форуми
  • Поправена проблем со враќање на форумот стандардниот јазик (Колачињата расчистување)
  • Линкови за преведени RSS канали со имала се работи добро сега

  Промена шаблони:
  • vbenterprisetranslator_flags_begin
  • vbenterprisetranslator_flags_end

  Останати:
  • Поедноставно интеграција со имала (За нови vBET 3.x инсталации)

 2. #2
  Помлад Член
  Зачленет
  Ноември 2009
  Мислења
  14

  Default Ви благодариме

  Ви благодариме за новата верзија ние постави it.I надевам дека ќе работи без проблем
  Нашиот веб сајт е *** site.If овој систем работи тоа ќе биде многу добра препорака за you.I ќе ја споделам мојата analytcs тука.

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  И ова ќе биде исто така одлична за форуми кој им овозможува на гостите да пишуваат пораки

  Забавувајте се! и ние сме среќни што ви се допаѓа

 4. #4
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  77

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  Што е ново:
  • Програми корисник стандардниот јазик во земјите инфо страница
  Каде е оваа опција? Дали постои опција во admincp дека ние треба да се прилагоди? Дали е ова прикажано стандардно? Затоа што кога се случува член инфо страница, јас не гледам на јазикот кој се користи од страна на корисникот.

 5. #5
  Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  77

  Default

  Ај батали, најдов. Не видов тоа е покрај он-лајн статус. Барав во една од јазичиња, особено "Мои информации".

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33