Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 10 на 10

Тема: vBET 3.1.2 објавени

 1. #1
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default vBET 3.1.2 објавени

  Значајни промени! Ве молиме обновете го вашиот верзија да биде целосно компатибилен со Google услови!

  Според новиот Google услови сите прашања треба да вклучуваат упатување насловот - инаку може да биде забранета од страна на Google. Затоа ве молам само да се ажурира за да се избегне какви било неприлики.

  Дополнителни ажурирање чекор:
  Во согласност со реалните услови на Google вашиот "Powered by Google" информации треба да има логото на Google. Затоа ве молиме да се промени текстот на знамиња во vBET конфигурација на нешто како ова:
  Code:
  Automatic Translations (Powered by <span style="vertical-align:sub;"><img src="http://www.google.com/uds/css/small-logo.png" alt="Powered by Google" border="0"/></span>):
  Можете да го изберете, но "Напојувано од Гугл" треба да остане.

  Што се промени во оваа верзија:
  - Додадено целосна интеграција со vBAdvanced Динамика За преведувачки и повеќејазична поддршка види тука за повеќе детали
  - Додадено реферер насловот при поставувањето на Google за преводи (бара од Google!)
  - Додадено параметар за поддршка на превод следење во поддиректориуми Додадено од други mods
  - Поправена бубачка за WYSIWYG едитори во не UTF-8 форуми
  - Поправена бубачка за враќање на форумот главната страница од преведени страница
  - Поправена бубачка за враќање на форумот стандардниот јазик во паѓачкото мени на IE
  - Решени конфликт со vbTubePro
  - Користи "етикета" на дополнителни уредниците опции за стандардниот јазик поддршка, за да се олесни опции промени.
  Последен пат изменето од vBET; 14-11-09 на 23:30.

 2. #2
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  24

  Default

  Како да инсталирам, и надградба ве молам, не IM да умен на овој материјал
  Infact Јас воопшто не ни знаат каде да го симнете
  голема надградба благодарение и брилијантен работа

 3. #3
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од scott View Post
  Како да инсталирам, и надградба ве молам, не IM да умен на овој материјал
  Infact Јас воопшто не ни знаат каде да го симнете
  голема надградба благодарение и брилијантен работа
  Ќе преземете новата верзија од Превземи секција. Ажурирање е многу лесно, што е опишано многу добро во readme.html датотека во пакет. Во неколку зборови - само испраќате датотеки на серверот и увозот на производот датотека.

  Исто така, ако навистина се чувствувам како тоа е подобро да се направи тоа направено од страна на некој друг, ние нудиме надградба на услуги. Но, навистина треба да се обиде да направи го тоа сами - тоа е тривијална

 4. #4
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  24

  Default

  Мислам дека успеа, иако IM сигурни
  можам сега треба да одбереш имала?

  Јас би платиле за инсталација, но јас само тоа му го направи помалку од една недела кога платив lol
  Последен пат изменето од scott; 15-11-09 на 06:30.

 5. #5
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од scott View Post
  Мислам дека успеа, иако IM сигурни
  можам сега треба да одбереш имала?

  Јас би платиле за инсталација, но јас само тоа му го направи помалку од една недела кога платив lol
  Не не треба да го конфигурирате ништо повеќе. Тоа е навистина многу едноставен и тоа е многу добро опишани во readme.html внатрешноста на пакет - ќе се справи со оваа

 6. #6
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  24

  Default

  Мислам дека јас го направив тоа, иако јас не се покажува обоена слика за Google

 7. #7
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,031
  Блог записи
  1

  Default

  Quote Напишано од scott View Post
  Мислам дека јас го направив тоа, иако јас не се покажува обоена слика за Google

  Како што беше опишано во првиот пост тука:
  Дополнителни ажурирање чекор:
  Во согласност со реалните услови на Google вашиот "Powered by Google" информации треба да има логото на Google. Затоа ве молиме да се промени текстот на знамиња во vBET конфигурација на нешто како ова:
  Code:
  Automatic Translations (Powered by <span style="vertical-align:sub;"><img src="http://www.google.com/uds/css/small-logo.png" alt="Powered by Google" border="0"/></span>):
  Можете да го изберете, но "Напојувано од Гугл" треба да остане.


  Имајте на ум дека ова е дополнителен чекор - за нормално надградби обично не конфигурација промени се потребни

 8. #8
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  27

  Default

  Проверете ги вашите AM.

 9. #9
  Помлад Член
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  24

  Default

  каде е таа линија на текст?

 10. #10
  Помлад Член nectons's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Локација
  Πειραιάς
  Мислења
  10

  Default

  Text automatically translated from: Greek to: Macedonian
  Translated text
  Совршен! Надградбата е едноставна како и секогаш, и возеше целиот текст ако ја оставиме тоа само да помине на курсорот над логото вели дека она што ви треба. Овозможени од Google.  Честитки Михал совршен како и секогаш
  Original text

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33