Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 3 123 ПоследнаLast
Резултати 1 да 10 на 27

Тема: не преведување страници целосно во vBulletin 4.1.8

  1. #1
    Помлад Член
    Зачленет
    Септември 2011
    Мислења
    9

    Default не преведување страници целосно во vBulletin 4.1.8

    кога ќе ги надградиме на vBulletin 4.1.8, 4.4.4 vBET не преведува страници целосно.

  2. #2
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Здраво
    Може ли да ми обезбеди повеќе информации:
    -Кој превод API Дали сте користење (Google 1 (бесплатно), Мајкрософт, Гугл 2 (платени))
    -Ве молиме извршете тест за стан API кои го користите: ТЕСТОВИ

  3. #3
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Нема одговор, јас тоа го сметаше за решени, ако имате било какви прашања во врска со ова прашање ќе забелешка ја отвори, за сите други ве молиме отворете нова тема

  4. #4
    Помлад Член
    Зачленет
    Септември 2011
    Мислења
    9

    Default само статички текст на форумот е Преведете

    Преведете ја страната повторно не Преведете содржини кога гледање. само статички текст на Форумот е да се преведува.

    自动 车 保 険

  5. #5
    Помлад Член
    Зачленет
    Септември 2011
    Мислења
    9

    Default

    Преведете ја страната повторно не Преведете содржини кога гледање. само статички текст на Форумот е да се преведува.
    Јас се користат Microsoft и Apertium Преведувачки.


  6. #6
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Во тестот се водат сте немаше тест за google apertium (ова беше создадена по vBET со Microsoft преку Сино е создаден)
    Можете ли да ве молиме да тест за Microsoft од Mazure, можете да го најдете во:
    преземање на датотеки -> не-не-испратите -> Tools -> microsoftbyazuretest.php
    Само да го испратите во вашиот форум папка, и тип дестинација URI во вашиот веб прелистувач

  7. #7
    Помлад Член
    Зачленет
    Септември 2011
    Мислења
    9

    Default

    Почнувајќи тест за Microsft Преведувачки API од Сино

    Комплетна знак:
    {"Грешка": "invalid_request", "error_description": "ACS90011: Потребните полето \\ u0027client_id \\ u0027 недостасува \\ r \\ nTrace ID: 65630e6f-adc7-467b-afd9-7506f26eca2f \\ r \\ nTimestamp: 2011-12 -. 09 02:17:06 Z "}

    Тест резултат: • »¿" ArgumentException: Не носител информации се најде во знак: ID = 3737.V2_Json.Translate.16E26BDE "
    Тест грешка:
    Врска време (ms): 130,547119141
    како да се поправи ова?

  8. #8
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Најверојатно не сте внесете нешто во вашиотadmincp -> vBET -> Преводи Услуги->Microsoft Comercial Превод API клуч со Сино(БЕТА)

    За да користите Microsoft Преведувачки преку Сино имате прво се претплатите за Mcrosoft Преведувачки API (исто така бесплатно опција) тука кликнете
    а потоа ќе се регистрирате примена овде, со пополнување загради (постои областа клиент име кое мора да се користат во Мајкрософт Comercial Преведувачки API клуч од страна Сино (бета верзија))

  9. #9
    Помлад Член
    Зачленет
    Септември 2011
    Мислења
    9

    Default

    Жал ми е, јас регистрирани Мајкрософт API и апликација но не можам да се дефинира што е API број на Сино.
    Ве молиме да ми кажете детали.
    Последен пат изменето од r.dziadusz; 13-12-11 на 20:32. Причина: Слика избришани

  10. #10
    Пензионираниот;)
    Зачленет
    Август 2011
    Мислења
    441

    Default

    Повелете:
    Вашиот Мајкрософт Comercial Преведувачки API тајни Сино е вашата "Клиент тајна" - почнувајќи со GSBlBL ...
    Вашиот Microsot Comercial Преведувачки API клуч од страна Сино е вашата "Број на клиент" - почнувајќи со in-...

    Исто така јас избришал вашето сликата, бидејќи некој друг да го користите вашиот Број на клиент / клиент тајна, се надевам дека не ми пречи

Страница 1 на 3 123 ПоследнаLast

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •