Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 7 на 7

Тема: Како да го добиете Преводи знамињата во ibproarcade ???

  1. #1
    Помлад Член
    Зачленет
    Февруари 2015 година
    Мислења
    3

    Question Како да го добиете Преводи знамињата во ibproarcade ???

    Здраво,
    Имам проблем со vBET. Се `t добие Превод Знамињата се појави на ibproarcade. Знам дека може да се користи $ vbenterprisetranslatorflags за тоа. Дали можете да ми помогнете и дозволете ми да знам hwere точно дека треба да го поставите? Се обидов веќе го во Аркадни Шаблон само во предниот дел на $ статистика лента и тоа само don `t се појавиш. Секоја помош со ова ќе биде фантастично. Јас треба да бидете сигурни дека тоа функционира и во Аркадни пред да купите Про верзија.

    Со почит

  2. #2
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Ако имате vB 2.3.13 да се постави знаме во секое место, тогаш треба да се постави AdminCP-> vBET-> Flag-> Знамиња место да Прилагодено и го стави во дефиниција фраза: $ Vbenterprisetranslatorflags.

  3. #3
    Помлад Член
    Зачленет
    Февруари 2015 година
    Мислења
    3

    Default

    Ви благодарам за одговорот. Дали треба да се стави само во мрежата! Шаблон или, исто така, во ibproarcade кожа? Можете ли да ја советува мене поспецифични ве молам? Каде точно Дали треба да се одржи на фраза?

    Однапред ви благодариме

  4. #4
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Вие мора да биде поставен во дефиниција која е видлива и е во тело.
    На пример, може да се стави ова во првата линија на статистика лента шаблон AdminCP-> Стил Manager-> Edit Templates-> Навигација / Breadcrumb Templates-> статистика лента.

  5. #5
    Помлад Член
    Зачленет
    Февруари 2015 година
    Мислења
    3

    Default

    Ви благодариме за вашиот одговор. Да го направив тоа место во статистика лента Шаблон. И тоа покажува насекаде, но не во vbandvanced портал и (уште поважно) во мојот ibproarcade. Кога кликнувам во мојот аркада во рамките на мојот vBulletin инсталација. тогаш Превод знамињата исчезне. I don `t знам зошто, но мојата arcade.php мора да се игнорира $ vbenterprisetranslatorflags. Дали знаете како да се добие преведувач во мојот Аркадни? Сум видел други сајтови, кои го имаат во аркадата.

  6. #6
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Ве молиме пратете ми PM пристап детали на админ ЦП. Јас ќе провери што се случува таму

  7. #7
    Банирани
    Зачленет
    Август 2012 година
    Мислења
    481

    Default

    Нема одговор - смета ова прашање е нема. Ако не пишете тука.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

  • Можете може да не да отвораш нови теми
  • Можете може да не да испраќате мислења
  • Можете може да не да вршите прикачувања
  • Можете може да не ги уредувате своите мислења
  •