Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 4 на 4

Тема: Промени во API доставувачи

 1. #1
  Банирани
  Зачленет
  Октомври 2011
  Мислења
  1

  Default Промени во API доставувачи

  Значи Google е почнуваат да наплаќаат за преводи, и MS иднина плаќање структура е непознат (колку долго тие ќе им понуди бесплатна услуга?)

  Ако јас купат вашиот производ, постои никаква гаранција дека ќе имам преведувачки услуги во иднина, без да плаќаат дополнителна за-збор наплаќаат?

  Тоа е да се каже, ако во иднина, MS запира нивните бесплатна услуга, и / или не сте во состојба да се најде било кој слободен API, јас ќе бидам во можност да се добие наплата на вашиот софтвер?

  Ви благодариме.

  -Енди.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  Google Преведувачки API V1 кој е бесплатен е достапна само до 1 декември 2011 година.
  Google Преведувачки API v2 е веќе достапен и платени.
  Мајкрософт Преведувачки API, ќе бидат ослободени до март 2012 година. Тоа е веќе на располагање и како платена сервис, така плаќање структура е достапна.
  Бут слободен превод API имаат ограничувања веќе поставена.

  Ние не даваме и ние не сме во можност да даде било гаранција дека ќе имате пристап до преведувачки услуги. Тоа е на корисникот страна да се грижи за тоа (се создаде соодветна сметка за превод на услуги системи, плати ако платена сервис се користи, да се биде во ред да нивните Terms of Service). Ние не можеме да го направи тоа за нашите корисници. Исто така, ние не може да даде гаранции за 3 лица. Ако сакате да имате такви гаранции ве молиме побарајте оние превод на услуги.

  И одговарање на вашето последно прашање - не. Навистина - зошто? Вие не ни плаќа за преводи - ќе ни се плаќа за vBET лиценца кој е користење на надворешни услуги да ви обезбеди преводи од 3 страни. vBET се и ќе го прават истото - да побара превод на превод провајдер ви одговара (од поддржано) и претставува нивните резултати. Ако надворешни обезбедувачи ќе промени нешто во нивната стратегија, vBET се уште ќе го прават истото. Па зошто дури и ќе сакаат од нас враќање, ако ние се уште ви даде иста работа? - Резултати од превод на услуги.

  Никој од нас не знае иднината - дали би, лично јас не би ја напишам оваа порака само одат на некои лотарија Нашите ризик во овој бизнис е дека ние зависиме од надворешни превод услуги API. Нашите членови ризик е дека тие зависат од надворешни превод услуги Условите за Користење. Никој нема да го промени. Ако вашиот хостинг провајдер ќе побара од вас повеќе за хостинг сервер ќе бараат враќање од пат кога ќе се користи на серверот? Да бидеме реални - што сакате и го користат и немаат идеја што ќе биде во иднина (како и секогаш со сè) или ќе остане во кревет цел ден затоа што не знам што ќе се случи кога ќе станам. Ние не сме осигурителна компанија и ние не сме дефинитивно среќа-преброители. Ние не знаеме што ќе се случи - нашиот план е да се усвои

  Па јас ќе ви даде нема ветувања кои не се може да се одржи. Кога ќе купите млеко не побара од вас ќе се добие целосна наплата, ако не ќе пие целата млеко (бидејќи го подели, го оставиме, се скрши шише или нешто друго). Дали имате имала? Дали ги праша ќе добиете целосна наплата доколку vBulletin конечно додадете Оптимизација врски и ќе бидете во можност да го имаат бесплатно наместо да плаќаат за друг мод - она што може да го направи тоа сега. Зошто дури ни прашуваат за тоа? Ве молиме прочитајте договорот за лиценца внимателно - тоа е фер и реален. Истото ќе се најдат во било кој друг софтвер - особено кога тоа зависи од 3 страни.

  Ако имате било какви прашања ве молиме повеќе само прашајте
  Последен пат изменето од vBET; 11-10-11 на 19:48.

 3. #3
  Член
  Зачленет
  Јуни 2011 година
  Мислења
  32

  Default

  Читам во Google страници кои цените за API преведување на услугата е 20 $ / MB

  Јас треба да се оцени цената дека оваа услуга ќе генерира во мојот сајт.
  Е начин да се добие износот на моментално дневно / месечно преведени содржина со вашиот производ веќе инсталиран и работи во интернет?

  Благодарам

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  vBET не направи статистика себе - тоа нема смисла, бидејќи Google Преведувачки API v2 го направи. Исто така во Google Преведувачки API V2 можете да го поставите вашиот сопствен граници. v2 е платен. в1 слободен, но тоа ќе биде затворен 1 Декември 2011 година. Microsoft превод API е бесплатно до март 2012 година. Во овој момент ние ги поддржуваме сите 3 на овие API-јата

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33