Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 4 на 4

Тема: Поддомени одделни јазици.

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Септември 2011
  Мислења
  3

  Default Поддомени одделни јазици.

  Text automatically translated from: Spanish to: Macedonian
  Translated text
  Буенос días.He се гледа во листата на функции, туку она што го гледам ако власта е implementada.Se посебен јазик поддомени, на пример: Ако корисникот влегува шпански и внесете "es.midominio.com" Прикажи ги сите мислења на шпански (и оние на друг јазик, тоа покажува на превод за шпански). Ако се внесува "fr.midominio.com" за прикажување на страната и мислења на француски juntamente.Esto имаат во vBET?
  Original text
  Последен пат изменето од r.dziadusz; 28-09-11 на 07:37. Причина: BBCode-от уреди

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  vBET не поддржува под-домени во моментов. Ние додаваме / code / во рачно - можете да видите примери на нашиот форум со кликнување на знамиња.

 3. #3
  Помлад Член
  Зачленет
  Септември 2011
  Мислења
  3

  Default

  Quote Напишано од vBET View Post
  vBET не поддржува под-домени во моментов. Ние додаваме / code / во рачно - можете да видите примери на нашиот форум со кликнување на знамиња.
  Text automatically translated from: Spanish to: Macedonian
  Translated text
  Имам SMF форум преведени на 5 јазици, и јазици се во поддомени. Сега сакам да се преселат во Vbulletin и Google го задржи линкови како што генерира многу сообраќај. Линкови мислите дека ќе бидат исти.
  Според Google Webmaster Tools, секој поддомен е поврзан со јазик, па ако на www поддомен е поврзана со шпански, ние може да се однесуваат suchas не разбере останатите.
  Original text

 4. #4
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  3,032
  Блог записи
  1

  Default

  Забележете дека ако го користите. Htaccess до 301 пренасочи старата рачно да нов, тогаш Google повторно ќе индекс без цврст. Во овој момент vBET не е подготвена во превод следење за поддршка на под-домени. Ние можеме да ја испита можноста за промени. Ве молиме отворете нова тема во функција барање. Сепак ние не го гледаат како висок приоритет.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33