Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Резултати 1 да 2 на 2

Тема: Многу заинтересирани во VBET. Неколку прашања

 1. #1
  Помлад Член
  Зачленет
  Јуни 2011 година
  Мислења
  1

  Default Многу заинтересирани во VBET. Неколку прашања

  Наскоро ќе биде надградба на VBulletin 4.1.4. Дали платена верзија на VBET работи со најновата верзија на VBulletin?

  Јас исто така имам Photopost Доверливо на мојот сајт. Дали платена верзија на VBET работа со Photopost Доверливо?

  Во неколку недели, исто така, ќе биде додавајќи Visichat од gchats.com на мојот сајт. Дали знаете дали платена верзија на VBET исто така ќе работат со Visichat?

  Ви благодариме за времето.

 2. #2
  Michał Podbielski (vBET персонал) vBET's Avatar
  Зачленет
  Октомври 2009
  Мислења
  2,988
  Блог записи
  1

  Default

  Здраво. Да платена верзија на vBET работи со vBulletin 4.1.4. Ние веќе го тестираат во нашиот тест форум (наскоро, исто така, ќе се движи нашиот форум да vBulletin 4). Soms дополнителни детали за vBET и софтвер на vBulletin 4.1.4 ќе најдете тука (Еден од нашите клиенти побара за нови уредник во vB4.1.4).

  Во овој момент не може да се потврди ќе vBET поддршка превод на страници генерирани од Photopost Доверливо ниту Visichat. Повеќето mods не бара никакви посебни интеграција и vBET само преведува резултати. Сепак во некои случаи посебни интеграција е потребно. Овде можете да најдете повеќе детали за интеграција на vBET со други mods: http://www.vbenterprisetranslator.co...tructions.html
  Постои јасен настава како да го направите ова за PhotoPost, сепак не се користат Photopost прогласи и не знаеме овој производ, па ние не може да се претпостави дека тоа исто така ќе работат. Ние не може да биде одговорен за други mods кодот, и многу mods пауза vBulletin архитектура (тоа е зошто дополнителни интеграција потребно е понекогаш - најчесто за mods кои креирате сопствени страници).
  Ние исто така не може да потврди дека Visichat ќе бидат преведени. vBET поддржува AJAX vBulletin превод на соодветна кука - уште други mods мора да го користат во мрежата! архитектура соодветно (инаку имала не ќе го изврши кука) и барање мора да одат со код на јазик. Па еве јас мислам дека некои посебни интеграција ќе биде потребно за поддршка на превод. Повторно - не можам да кажам точно, затоа што ние не го користете овој мод и не го знаеме. Сепак не треба да се создаде било грешки.

Тагови за оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31