Важно: Оваа страница е користење на колачиња (cookies). Со користење на овој веб-сајт без исклучување на колачиња во прелистувачот, значи дека се согласувате за негово користење.
Купи сега! Карактеристики Превземања Проверете vBET на vBulletin 5

Заработи со нас!

Ако сакате да почнете да заработуваат пари со vBET приклучат на Affiliate програмата.
Страница 1 на 3 123 ПоследнаLast
Теми 1 да 20 на 56

Форум: Општи дискусии

Генералниот дискусија форум е за теми за vBulletin (vB) претпријатија Преведувач приклучок / мод - поддршка за машински превод и рачно превод.

  • Одговори: 0
  23-10-13, 09:50 Go to last post
 1. Sticky Thread Важна тема: vBET и перформанси

  Започнато од vBET, 20-12-09 01:18
  2 страници
  1 2
  forum, htaccess, integration, language, seo, sitemap, translation, translator, vb enterprise translator, vbet, vbet 3, vbseo, vbseo files, vbulletin
  • Одговори: 12
  22-02-13, 15:06 Go to last post
 2. Sticky Thread Важна тема: Како да се направи некој текст не преведени?

  Започнато од Marcin Kalak, 31-08-12 10:45
  automatic translation, blog, forum, language, translation, vbet
  • Одговори: 0
  31-08-12, 10:45 Go to last post
 3. Sticky Thread Важна тема: Прирачник Превод

  Започнато од Marcin Kalak, 30-08-12 10:53
  automatic translation, forum, language, plugin, translation, vbet
  • Одговори: 0
  30-08-12, 10:53 Go to last post
  • Одговори: 9
  08-11-09, 20:55 Go to last post
  • Одговори: 4
  29-05-17, 15:57 Go to last post
  • Одговори: 3
  12-05-15, 10:47 Go to last post
 1. Google email

  Започнато од Michael, 19-01-10 23:10
  vb enterprise translator, vbet
  • Одговори: 4
  25-03-14, 09:38 Go to last post
  • Одговори: 5
  07-11-12, 23:30 Go to last post
  • Одговори: 3
  04-10-12, 19:27 Go to last post
 2. Прашање

  Започнато од loungeme, 13-09-12 12:17
  forum, language
  • Одговори: 1
  15-09-12, 09:42 Go to last post
 3. Преведувачки Мајкрософт API

  Започнато од wowglider.de, 11-04-12 22:24
  forum, free, translation, vbet, vbulletin
  • Одговори: 5
  18-04-12, 21:10 Go to last post
  • Одговори: 2
  05-12-11, 23:46 Go to last post
 4. Спонзорирани Google API

  Започнато од tsak76, 26-10-11 18:47
  forum, free, translation, vbet
  • Одговори: 4
  28-10-11, 21:27 Go to last post
  • Одговори: 1
  28-09-11, 00:50 Go to last post
 5. Google плаќа API

  Започнато од Snake, 15-09-11 21:41
  forum, vbet
  • Одговори: 2
  17-09-11, 17:02 Go to last post
 6. Премногу јазици = лошо?

  Започнато од moman, 13-09-11 02:31
  forum, translation
  • Одговори: 2
  14-09-11, 09:03 Go to last post
 7. htaccess правила

  Започнато од moman, 09-08-11 11:48
  forum, htaccess, seo, translation, vbet
  • Одговори: 3
  21-08-11, 14:46 Go to last post
 8. Промена мислења на страница опција

  Започнато од Snake, 10-07-11 13:24
  vb enterprise translator, vbet
  • Одговори: 1
  11-07-11, 02:07 Go to last post
 9. Visite dirette Google Analytics

  Започнато од coplanet, 09-03-11 12:16
  vb enterprise translator, vbet
  • Одговори: 3
  11-03-11, 11:42 Go to last post
 10. vBET и софтвер на vBulletin 3.8.7

  Започнато од kamilkurczak, 02-03-11 11:36
  vb enterprise translator, vbet, vbulletin
  • Одговори: 0
  02-03-11, 11:36 Go to last post
 11. vBET и имала 3.6.0

  Започнато од kamilkurczak, 01-03-11 12:59
  vb enterprise translator, vbet, vbseo
  • Одговори: 0
  01-03-11, 12:59 Go to last post
 12. Стоп за потрага по x неуспеси (база на податоци Кеш)

  Започнато од Snake, 08-02-11 20:36
  2 страници
  1 2
  forum, translation, translator, vb enterprise translator, vbet
  • Одговори: 11
  14-02-11, 12:55 Go to last post
 13. Следна порака

  Започнато од Snake, 05-02-11 15:44
  • Одговори: 1
  08-02-11, 12:37 Go to last post

Страница 1 на 3 123 ПоследнаLast

Тема Опции за прикажување

Користете ја оваа контрола да се ограничи прикажувањето на теми на оние поновите од оваа временска рамка.

Ви овозможува да изберете по кој темата листа ќе се решат.

Подреди теми внатре ..

Забелешка: Кога сортирање според датумот "опаѓачки редослед 'ќе се покаже на најновите резултати во прв план.

Икона Легенда

Contains unread posts
Содржи нови мислења
Contains no unread posts
Не содржи нови мислења
More than 20 replies or 10000 views
Жешка тема со нови мислења
More than 20 replies or 10000 views
Жешка тема без нови мислења
Closed Thread
Темата е затворена
Thread Contains a Message Written By You
Во која сте одговарале оваа тема

Правила на пишување

 • Можете може да не да отвораш нови теми
 • Можете може да не да испраќате мислења
 • Можете може да не да вршите прикачувања
 • Можете може да не ги уредувате своите мислења
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33