PDA

View Full Version: Како да се работи vbet во litespeed?symbianist
14-07-10, 13:22
Како да се работи vbet во litespeed? Забележувам vbet не работи на litespeed. Тоа се покажува
Невалиден Форум одреден. Ако го следеше валиден линк, ве молиме да го извести го администраторот
Ве молиме за помош.

kamilkurczak
14-07-10, 13:37
Не знам како неговата работа на litespeed.

Може ли да ми кажеш - vBulletin работи на овој сервер?

сега, Michał е на одмор. Не можам да го провериш (немам пристап да го стори тоа), Ве молиме да бидете трпеливи.

symbianist
15-07-10, 07:34
Vbulletin работи на litespeed многу добра, само vbet не работи.

kamilkurczak
15-07-10, 13:27
OK, ќе се обидам да контактирате со Michał. Ве молиме да бидете трпеливи:)

Taurus
15-07-10, 18:38
Јас само надградена ми одбор да LiteSpeed така и денес, и можам да потврдам дека VBET не работи со него. Значи се надевам дека момци може да излезе со решение. Морав да се вратам на Apache-то сега за сега.

kamilkurczak
16-07-10, 13:06
Благодарение Бик. Јас нема да кажам Michał за ова.

Taurus
17-07-10, 07:03
Кога Михал ќе се врати? Единствената причина зошто сега не можат да го користат LiteSpeed (кој се плаќа за) е затоа што на vBET. Јас навистина треба ова да се решат. Благодарам!

symbianist
17-07-10, 07:47
Навистина треба да работат на овој too.please онлајн Бро. благодарам,

symbianist
17-07-10, 08:12
Земете предвид дека веќе инсталиран iconv и навивам, но сепак не работи.

kamilkurczak
17-07-10, 16:27
Michał ќе биде на форум во mondey .. Ве молиме да бидете трпеливи,
Жал ми е за тоа

symbianist
18-07-10, 05:17
Се обидов googletest, исто така, и добив некои грешка. Мојот домаќин ми кажа дека врската со Google е во ред. Всушност јас имам Google Мапа на сајтот чија цел е парична казна.
Како што се кандидира на googletest, понекогаш добив мрежна грешка екран, а понекогаш и ова:

Почнувајќи превод тест
Резултатите од тестот:
Тест грешка: не можам да се поврзам на домаќин
Врска време (ms): 3003,3449707031

Taurus
19-07-10, 07:14
Се обидов googletest, исто така, и добив некои грешка. Мојот домаќин ми кажа дека врската со Google е во ред. Всушност јас имам Google Мапа на сајтот чија цел е парична казна.
Како што се кандидира на googletest, понекогаш добив мрежна грешка екран, а понекогаш и ова:

Јас го имав истиот проблем пред неколку дена. Јас предлагам поврзеш со твојот хостинг компанијата и прашајте ги за да ги видите дозвола и подесувањата. Дајте линк за вашиот googletest.

symbianist
20-07-10, 08:30
Ве молиме помогнете во админ за ова прашање.

vBET
20-07-10, 21:25
Здраво:) За жал за доцнења - се врати од одмор и јас сум тука за да се услугите што со нашата поддршка:)

Ве молиме погледнете тука за litespeed дискусија со одговор како да го користам: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/848-litespeed.html - не тестираат сепак, само врз основа на корисник одговор, но се чувствуваат слободни да ја тест со бесплатна верзија. Во случај на прашања - пишете таму точно прашање опис и ние ќе работиме на ова:)

vBET
20-07-10, 21:26
Како да се работи vbet во litespeed? Забележувам vbet не работи на litespeed. Тоа се покажува
Невалиден Форум одреден. Ако го следеше валиден линк, ве молиме да го извести го администраторот
Ве молиме за помош.

Само користење бара htaccess правила:).

vBET
20-07-10, 21:29
Се обидов googletest, исто така, и добив некои грешка. Мојот домаќин ми кажа дека врската со Google е во ред. Всушност јас имам Google Мапа на сајтот чија цел е парична казна.
Како што се кандидира на googletest, понекогаш добив мрежна грешка екран, а понекогаш и ова:

Ова е прашање меѓу вашиот сервер и Google. Ние напиша Google тест точно да се утврди такви ситуации. Тоа нема ништо заедничко со vBET - Вашиот сервер само имаат проблеми со Google Спојки - треба да го нота до вашиот хостинг провајдер.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1