PDA

View Full Version: Решени Unsuccess приказна?mario06
14-07-10, 04:27
Сметајќи дека vBET држи серверот оптоварувањето на процесорот прилично високо и од 350k мислења само 2% од теми се индексирани во различни јазици тоа е навистина достоен за тоа?

Имате имала инсталирано така е ова мора за правење vBET го направите тоа е работа целосно?

Е | е овој мод тестирани на не имала одбор?

Колкав процент е даден на имала и да vBET за индексирање?

Во успешни приказни многу малку информации е givin што работите малку нејасно за мене.
имала инсталирано | опции?
Сервер опции?
vBET опции?
имала опции?
vBulletin опции?
Google ПР?
и сл?

mario06
16-07-10, 16:18
Ден до:)

Ramses
16-07-10, 19:49
Јас немам имала инсталирано и досега како што можам да кажам јас едвај да ја видите зголемување на посетители. Добро, можеби некои англиски, полски или друг јазик посетители, но во бројки зборуваме од можеби 500-1000 дополнителни посетители за еден месец. Дневни можеби 30 дополнителни посети, во проценти тоа е зголемување од 1%.
Па мислам дека најдобар ефект само што ќе се случи ако имала е инсталиран.

pepito69
16-07-10, 20:31
Здраво,
Јас не сум имала користење.
Почнав да го користите vbet на 5-ти овој месец. Во 10 дена посети се зголемува. Во%:

(15,79%)
посети: 24,813
Пред: 21,429
Јас нешто што ќе имаат повеќе од 1000 дополнителни посетители на ден во неколку време.
Но, јас не се сите мои веб преведени, само форумите. Овој производ (vbet) е добар (ok. .. голема ...) идеја, но тоа дискови ми лудо со многу проблеми. Во кратко време тоа е лесно да се каже дека е во ред, но ајде да видиме што се случува во некои месеци ...

mario06
17-07-10, 18:29
Не можам да ја видите разликата во повеќе корисници, бидејќи мојот форум има се зголемува постојано во последните години и ја AdSense приход остана истиот понатаму сум следење се тесно со Google Analytics, јас сум убеден дека имала со рачно пренаписване е мора да видите некои значајни резултати, имајте на ум дека јас сопствени имала но деинсталиран тоа, бидејќи тоа додава повеќе стрес на серверот и да, бидејќи јас сум бил за многу години сигурно не можете да додадете рачно пренаписване па во овој момент мислам дека е бескорисна

Вистинско решение за успех е квалитетна содржина и висок ПР линкови ова е мое лично мислење но јас не препорачувам vBET едноставно за превод функција која е скапоцено богатство

pepito69
17-07-10, 18:41
Вистинско решение за успех е квалитетна содржина и висок ПР

Ова е најважно од се разбира.

mario06
18-07-10, 10:45
Здраво,
Јас не сум имала користење.
Почнав да го користите vbet на 5-ти овој месец. Во 10 дена посети се зголемува. Во%:

(15,79%)
посети: 24,813
Пред: 21,429
Јас нешто што ќе имаат повеќе од 1000 дополнителни посетители на ден во неколку време.
Но, јас не се сите мои веб преведени, само форумите. Овој производ (vbet) е добар (ok. .. голема ...) идеја, но тоа дискови ми лудо со многу проблеми. Во кратко време тоа е лесно да се каже дека е во ред, но ајде да видиме што се случува во некои месеци ...

Од вашиот форум е нов ова може да биде случајност или можеби мојот форум е поголем, па е потребно подолго време и онака времето ќе покаже. Но, знаејќи поставување и измени на успешни приказни ќе им наштети на било.

Со почит

mario06
18-07-10, 10:51
Јас немам имала инсталирано и досега како што можам да кажам јас едвај да ја видите зголемување на посетители. Добро, можеби некои англиски, полски или друг јазик посетители, но во бројки зборуваме од можеби 500-1000 дополнителни посетители за еден месец. Дневни можеби 30 дополнителни посети, во проценти тоа е зголемување од 1%.
Па мислам дека најдобар ефект само што ќе се случи ако имала е инсталиран.

Но како што реков погоре, тоа го прави додадете дополнителни прашања и без рачно пренаписване тоа нема да биде ефикасна како и со рачно пренаписване и сите ние дека на медиум / големи форум не се препорачува па јас хит ќорсокак и претпочитаат во тоа не е инсталирање.

vBET
20-07-10, 20:24
Сметајќи дека vBET држи серверот оптоварувањето на процесорот прилично високо и од 350k мислења само 2% од теми се индексирани во различни јазици тоа е навистина достоен за тоа?

Имате имала инсталирано така е ова мора за правење vBET го направите тоа е работа целосно?

Е | е овој мод тестирани на не имала одбор?

Колкав процент е даден на имала и да vBET за индексирање?

Во успешни приказни многу малку информации е givin што работите малку нејасно за мене.
имала инсталирано | опции?
Сервер опции?
vBET опции?
имала опции?
vBulletin опции?
Google ПР?
и сл?

Ве молиме имајте во предвид дека vBET не прави ништо за нормално страници - Ако вашиот оптоварувањето на процесорот расте, тоа значи дека вашиот преведени страници се посетени - така да се добие успех со тоа што дополнителни сообраќај кон преведени страници. Нов сообраќај секогаш ќе биде потребно повеќе ресурси од серверот, без разлика дали тоа се од vBET или на друг начин.

Исто така, имајте на ум дека vBET е високо конфигурабилен мравка можете едноставно да ја намали оптоварувањето на процесорот - само види перформанси совети: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Нашите клиенти vBET со навистина огромен форуми без перформанси прашања, ако имаат тогаш ќе го имаат на своја барање. Имате едноставен начин да го отстраните преку употреба на нашите перформанси совети.
Сега благодарение на vBET имаш 52 пати повеќе содржина - тоа не може да се направи магично. Потребно е малку повеќе ресурси - ако не можете да ја рачката на вашиот сервер - едноставно го конфигурирате:) Во примерот на оневозможи некои јазици. Но, навистина сум само е на вашиот форум и гледам дека преводи се разгранување брзо, па јас не препорачувам да се отстранат сите преводи во таков случај. Ти пишуваш за повеќе оптеретеноста на процесорот - ова не е проблем. Додека сеуште имаш некои бесплатни ресурси на процесорот и одговори се брза тоа само значи дека сте го користите вашиот ресурси.

vBET може да работи целосно без имала - сте го користат овој начин, така што веќе го знаеме. И vBET не е работа целосно без имала - имала нема ништо заедничко со преводи и поддршка на повеќејазични заедница. Исто така vBulletin 4.x има свој оптимизација линкови поддршка и vBET исто така подржува и нејзиниот превод.

vBET е целосно тестиран без имала и има многу клиенти кои го користат овој начин - вклучувајќи ве и вас. Значи можете да си себе дека тоа е работа. Јас навистина не разбирам изворот на ова прашање ... Ако дознаете нешто работи во ред на вашиот форум - молам само да го забележи во дел за пријавување на бубачки.

Процент во индексирање дадени за кабина имала и vBET е 0% - ниту еден од тие направи индексирање. И не постои некоја алатка која ќе направи индексирање за вас на вашиот форум. Кешот е направено од страна на Google пајаци кои работат како гости на вашиот форум.

Успешни приказни се дадени од страна на нашите корисници - можете едноставно да ги прашате за детали. Но, ова е дефинитивно погрешен дел за ова - тука vBET вработените коприва поддршка. Само прашајте ги од премиерот - ќе видите кој пишува кој приказна. Дадовме неколку примери во успешни приказни, но само форумот сопственикот може да ви даде детали за неговата конфигурација, ако сака.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.9.2