PDA

View Full Version: Решени Јас RECIVE оваа erorrxfofo_ksax
07-04-10, 09:05
Имам инсталирате vbet и добив овој erorr

Избери cache.originaltext како originaltext, cache.translated како преведени од vbenterprisetranslator_cache помош, vbenterprisetranslator_cache кеш КАДЕ help.originaltext = 'XXXXXXXXXXXXXXXXXXX "И help.tl =" ru "И cache.serie = help.serie;


MySQL Грешка: MySQL серверот има исчезнала
Грешка Број: 2006
Барање Датум: Среда 7 април, 2010 @ 09:56:03
Грешка Датум: среда април 7, 2010 @ 11:08:33
Сценарио: xxxxxxxx = 23 & Language = ru
Реферер:
IP адреса: 67.195.110.169
Корисничко име: غير مسجل
Classname: vB_Database
MySQL верзија:

МОЈОТ VB е 3.8.5

било каква помош plz

vBET
07-04-10, 11:22
Мора да го поставите вашиот MySQL конекција завршиле во поголемите вредност.

Во моментов тоа се случува затоа што кога вашиот сервер е на чекање за превод форма Гугл (ова се случува само поради тоа што не кеширани преводи), вашиот MySQL сервер затвора врска.

Ова е официјален vBulletin изјава за "MySQL серверот има исчезнала" прашање:
MySQL Грешка: MySQL серверот има исчезнала (http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?328968-MySQL-Error-MySQL-server-has-gone-away)

xfofo_ksax
07-04-10, 11:29
thx многу

и Јас ќе го испратам на премиерот да ви
може у plz провери

vBET
07-04-10, 12:25
Веќе одговори:)

xfofo_ksax
07-04-10, 16:37
Јас се зголеми wait_timeout до 60
но нема промена

Јас се уште добиваат грешка

xfofo_ksax
07-04-10, 17:36
Јас се зголеми wait_timeout до 90

исто така, исто

vBET
07-04-10, 23:10
Можете ли да ве молиме испратете целата скрипта рачно и кажам Дали користите имала или не?

Можеби прашањето е со веќе затворени ДБ конекција (на PHP страна) не темпиран до.

Исто така денес ние се прават нови производство - Ве молиме инсталирајте најнова верзија и проверете го издаде сеуште постојат. Ако одговорот е да - Ве молиме одговорете на прашањето.

xfofo_ksax
08-04-10, 19:16
имам VB 3.8.5
Не имала
Дали новата продукција да работи на 3.8.5?

vBET
08-04-10, 23:55
имам VB 3.8.5
Не имала
Дали новата продукција да работи на 3.8.5?

Да го прави тоа:) Ве молиме проверете нов и кажете го издаде сеуште постојат. Ако Да, ние ќе го разгледаме поблиску она што се случува таму.

xfofo_ksax
09-04-10, 13:26
не vBET 3.3.2 слободен?

vBET
10-04-10, 20:19
не vBET 3.3.2 слободен?

Не Која верзија ви се пишува за? Овој дел е за vBET 3.x

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1