PDA

View Full Version: Веќе направено оневозможи некои форумиbhanuprasad1981
15-03-10, 19:10
Се надевам дека ќе даде опција да се оневозможи vbet поддршка за некои форуми:)

vBET
15-03-10, 20:49
Во овој момент можете да го направите тоа со опцијата "Игнорирај адреси" - ќе функционира ако имате имала бидејќи имала додава Име на форумот на секој рачно.

Со vB Пријателски рачно нема да работи совршено. Мислам форумот линк ќе бидат игнорирани при преведување следење, на форумот страница нема да има знамиња и ако некој додава јазичен код на форумот врската тогаш ќе биде автоматски пренасочен на оригиналот. Значи пребарувачи нема да оди на преведени теми. Но, ако некој додава од страна јазичен код на тема URL потоа ќе бидат преведени.

Исто така ова решение е помоќен отколку само игнорирање на некои форуми, бидејќи можете да го исклучите кое делови сакате.

Ве молиме пробајте го и кажете ни го постојните решение ве задоволи.

bhanuprasad1981
18-04-10, 14:04
ова ќе го оневозможи создавање Мапа на сајтот за таа форуми премногу? Јас сум со користење имала Мапа на сајтот генератор.

vBET
18-04-10, 23:02
ова ќе го оневозможи создавање Мапа на сајтот за таа форуми премногу? Јас сум со користење имала Мапа на сајтот генератор.

Не можете да мора да се додаде соодветна состојба во дополнителни интеграција код. Ве молиме прашам за тоа во Мапа на сајтот интеграција Тема: - Ние ќе го разгледаме за решение:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations