PDA

View Full Version: Веќе направено Конфигурација на извозотFabiano
26-05-15, 02:23
Дали е можно во идните верзии, имаат можност за извоз (backup) конфигурација и ја опцијата за увоз? Тоа би било многу интересно како го направи неколку корекции во мојата vBET и ако јас го пропушти некако морам да го пресоздаде сè. Би сакал да ги заштите верзија и зачувајте ја некаде (облак). Ви благодариме.

vBET
26-05-15, 12:40
Кога ќе се прави резервна копија од vBulletin Базата на податоци што, исто така, правење бекап на сите опции - вклучувајќи vBET опции.
Вие исто така може лесно да ги добиете сите опции vBET со користење на SQL, бидејќи сите опции vBET има "vbenterprisetranslator_" префикс
Тука е SQL query за да го направи тоа:

SELECT * FROM setting WHERE varname like 'vbenterprisetranslator_%'
Можете едноставно да го извезува како резултати во повеќето SQL клиенти - на пример во phpMyAdmin (само изберете сите резултати и извоз - под маса резултатите имате опции за него).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1