PDA

View Full Version: Решени PHP предупредување на сите странициtavenger5
19-02-14, 19:38
Добивање на оваа на сите мои страници. Водење на најновата верзија.

Предупредување: Невалиден аргумент набавени за foreach () во / home / сајт / public_html / вклучува / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on-line 734

Marcin Kalak
21-02-14, 13:57
Ве молам да ми даде линк до ова прашање. Ве молам да ми испрати PM пристап детали за Admin CP и FTP. Јас ќе провери што се случува таму :)

Marcin Kalak
24-02-14, 13:23
Јас немам пристап до FTP.

Marcin Kalak
25-02-14, 13:15
Брз лек за овој проблем:

Отвори датотека вклучува / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
Најди:

if($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_alternate_tag'])
Замени за:

if($vbulletin->options['vbenterprisetranslator_alternate_tag'] && !$vbulletin->userinfo['userid'])

Овој брз лек ќе бидат додадени во следното издание.

tavenger5
28-02-14, 17:42
Ви благодариме, што работел.

tavenger5
30-07-14, 20:30
Јас нема да ја најновата верзија на vBET. Морав да се ре-примени оваа фикс, но сепак е сега покажува на сите гости страници без разлика што.

Marcin Kalak
31-07-14, 11:37
Јас не гледам на ова прашање на вашиот сајт.
Најновата верзија vBET е 4.7.2. Вашата верзија е 4.7.1. Дали сте го направиле сменат?

tavenger5
01-08-14, 21:21
Да, јас омаловажувани видов ова, но тоа изгледа како тоа се случува во 4.7.1, како и. Тоа е само случува кога нема превод на услуги се достапни (на Google е означена како достапни во мојот случај, но јас немам клуч за API влезе за нив). Кога ова се случува теми се исто така не се преведува.

Marcin Kalak
04-08-14, 11:56
Ако не имаат клучна Google тогаш тоа треба да се автоматски оневозможена. Можете рачно да го исклучите Google во AdminCP-> vBET-> Превод доставувачи Достапност. Ве молам дозволете ми да знам ако на Google го вклучите автоматски во AdminCP-> vBET-> Превод доставувачи Достапност.
Ве молам дозволете ми да знам дали ова се решава проблемите.

tavenger5
04-08-14, 23:08
Ако не имаат клучна Google тогаш тоа треба да се автоматски оневозможена. Можете рачно да го исклучите Google во AdminCP-> vBET-> Превод доставувачи Достапност. Ве молам дозволете ми да знам ако на Google го вклучите автоматски во AdminCP-> vBET-> Превод доставувачи Достапност.
Ве молам дозволете ми да знам дали ова се решава проблемите.

Всушност, се чини дека не бев во право. Иако Google е сега престојуваат надвор по поставувањето тоа рачно, се уште се појавува грешка. Сепак, тоа не се појавува цело време. Не можам да се најде модел. Природно си оди кога "Додади алтернативни таг" е исклучена.

Marcin Kalak
05-08-14, 12:11
Јас не гледам на ова прашање. Не можам да се репродуцира ова прашање, ако не знам кога ќе се појави.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1