PDA

View Full Version: Решени Табела не постои грешка.vbetter
28-04-12, 16:27
Јас продолжуваш да добиваш грешка пораки со пораката подолу.
Можете да го молам да ми помогнете да го реши ова?
Јас сум на најновата верзија на vbet. 4.4.6.


База на податоци за грешка во мрежата! 4.1.3:

Невалиден SQL:
Избери cache.originaltext како originaltext, cache.translated како преведено од vbenterprisetranslator_cache_medium_az помош, vbenterprisetranslator_cache_medium_az кеш КАДЕ help.originaltext = 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ". И cache.serie = help.serie;

MySQL Грешка: Табела 'xxxxx_xxxxx.vbenterprisetranslator_cache_medium_az "не постои
Грешка број: 1146
Барање Датум: сабота Април 28, 2012 @ 10:22:55 часот
Грешка Датум: сабота 28 Април, 2012 @ 10:22:55 часот
Скрипта: http://xxxxxxx.com/members/xxxxxxxx.html
Реферер:
IP адреса: xxxxxxxx
Корисничко име: нерегистрирани
Classname: vB_Database
MySQL верзија:

r.dziadusz
30-04-12, 22:52
Здраво
Јас ќе се обидам да се рекреираат на оваа грешка, но во меѓувреме може да се молам провери рачно ако маса vbenterprisetranslator_cache_medium_az постои?
И, исто така, молам да ми кажете кога - по што се случило овие проблеми почнаа да apear?

vbetter
01-05-12, 00:39
Здраво
Јас ќе се обидам да се рекреираат на оваа грешка, но во меѓувреме може да се молам провери рачно ако маса vbenterprisetranslator_cache_medium_az постои?
И, исто така, молам да ми кажете кога - по што се случило овие проблеми почнаа да apear?

Мојот веб-сајтови. Htaccess датотека е променет од далечина да ги пренасочи на друг сајт. Проблемите почнуваат да се таму. Успеав да го надминете сè, но откако ја надгради до најновата верзија на Vbet и redid Htaccess датотека почнав добивањето на грешки. Јас всушност примаат иста порака за следново:

vbenterprisetranslator_cache_short_az
vbenterprisetranslator_cache_short_hy
vbenterprisetranslator_cache_medium_ka
vbenterprisetranslator_cache_medium_eu
vbenterprisetranslator_cache_medium_hy
vbenterprisetranslator_cache_medium_ht
vbenterprisetranslator_cache_medium_az

Јас проверив База на податоци и се чини дека над табели да не се таму.

Ако ви треба повеќе инфо од мене молам да ме известите. Ви благодариме за помош, со нетрпение очекуваме да се поправам.

r.dziadusz
02-05-12, 09:19
Ве молиме проверете PM кутија

m_jankowski
19-06-12, 21:46
Нема одговор па јас треба да се затвори оваа тема, ако имате повеќе прашања со ова прашање јас ќе го отвори.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.9.99 gives automatic translations