PDA

View Full Version: Google и подобрување преводиMichael
26-12-09, 00:21
Дали Google секогаш подобро нивните преводи или се поставени во камен?

Еден од нашите зборуваат арапски јазик членови денес се пожали дека на арапски превод беше доста прочите и само што може да прочитате една реченица по пост.

vBET
27-12-09, 22:16
Да - Google преводи се добива подобар и подобар. Тие дури и им овозможува да се напише предлог на подобро превод ако сте го направиле тоа од Google форма. Така се развива:) Се разбира, понекогаш не може да биде лесно да се фати превод, но како што може да се види на многу мислења на овој форум - најчесто тоа е доста добар:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1