PDA

View Full Version: Решени Поддршка во Circunstances Тоа Сите други Следетеtechanalyst
12-10-11, 22:14
Лошо прифати поддршка колку што:

1.) Не кодот промени или модификации на трети лица додатоци или самата vBulletin
2.) Не оневозможување додатоци

VBulletin, имала и Dragonbyte имаат бог права на мојот форуми и тие не го сторат било од горенаведените

vBET
12-10-11, 22:16
Сте веќе беше кажано - да. Ние ќе бидеме среќни да ви помогне да :)

techanalyst
12-10-11, 22:17
Без да се прави кодот промени, или ОПЦИЈА ПРОМЕНИ да било таму додаток работи

vBET
13-10-11, 00:28
Без да се прави кодот промени, или ОПЦИЈА ПРОМЕНИ да било таму додаток работи

Токму така! Ние веќе го напишал за вас неколку пати. И само отстранета вашиот последен пост тука - Ве молиме да не се повторува вашите пораки одново и одново - тоа се смета за спам и ќе бидат отстранети. Нема смисла да се претвори во круг.

Така да веќе неколку пати потврди дека ќе направи НЕ код или ОПЦИЈА ПРОМЕНИ до и други додатоци трчање. Исто така, ние ќе DISSABLE НИШТО. Онака како што сакав.

Па ве молиме да престане да прави изговори и нека во - Јас навистина се сомневам дека ова прашање навистина постои, ниту пак дека сакате да имаат vBET функционални на вашиот форум. Ова е напишано без било каква намера за личен напад - Јас само сакам да ви кажам дека во мојот впечаток изгледа како да не не сакаат таму (и знаеме дека ти овозможува поддршка лице на вашиот форум - го напиша себе - исто така можете да секогаш се поставува привремен пристап или тест форумот со корисниците датум отстранета ако има нешто од суштинско значење, но тоа не е - ти напиша дека поддршката за различни mods има пристап до вашиот форум). Па во вистински заситувањето лично јас талкаат она што е причината на ваквото однесување? И можност Мислам дека прашањето би можело да биде составен (навистина не постои) само за да имаат причина да крик за наплата. Нема лични напад - навистина извикав за тоа со користење горниот случаи и навистина веќе пишуваше неколку лажни изјави јас треба да го земе под предвид дека ние можеме да разговараме овде не постојниот проблем составена за принудување наплата. Јас не ти кажам сторат тоа - јас само сакам стави вашето внимание како тоа може да изгледа и да побара од вас само да ни покаже дека ова прашање навистина постои, и секако ни овозможи да ви помогне во случај ако имате проблем со исчезнување понуди за одговор.

Значи уште еднаш - нема да го промениме други додатоци конфигурација ниту пак код ниту пак оневозможи ништо. Значи нема повеќе изговори - само кажете ни работат на прашањето дали тој навистина постои. Не велам дека тоа не е, јас само велам дека имаат основано сомнение за тоа. Јас само сакам да знаеш дека имам причини да се сомнева во тоа. И имајте на ум дека јас ќе бидам навистина среќни да ви помогнат и да се направи vBET работи правилно на вашиот форум, ако само го сакаат тоа и го дозволуваат.

I е 01:30 во текот на ноќта во нашата земја - па ние ќе одиме таму подоцна.

techanalyst
13-10-11, 00:54
Всушност, јас сакам таа работа, Im всушност лов на одредување на други превод додатоци. Јас навистина не сакате ова да работи, но знам за факт ако добиете пристап youll промена опции во имала или vBulletin, што е она што јас dont сакате. Па вашиот приклучок не функционира како што би очекувале, Тоа е многу фер претпоставка, не функционира како "овој клиент" би сакал. Трчам многу, Photopost Про, VBTube итн, сите купени и бренд слободен, сите бајт змејот, имала, vBulletin итн итн, никогаш не еднаш не побара враќање на средствата зошто? Бидејќи тие "Работел како што очекував"

Ти ме нарекува scammer? Можеби ќе сакате да прашате за 9 други додаток на услуги и луѓе прават тема работа, никогаш Ive некогаш мораше да побара враќање на средствата, ниту пак некој од нив ме викаат scammer

Јас бев таа размислува додека не ме повика scammer, повторно навредува обичај и се очекува од нив да работат со вас?

Im не ги обвинуваме вашиот софтвер, Im само се наведува вашиот софтвер не е во право за мојот форум, ќе се најде друг преводи додаток кој не бара ова, и лошо само сметаат дека ова е $ 200 + научил лекцијата

techanalyst
13-10-11, 01:00
Всушност, наместо на враќање стави линк или забележите до наведување на промени потребни пред да ги купите, ид а знам дека моето 200 + лекција помогна некој друг од

Или

Лошо задржи дозволата и не го користат софтверот до "Јас клиент" знаат Тоа својата во подобра форма да ги користите? И за времето кога јас го поседува и не го користам вие сакајте започне брои 365 дена за новости додека не почнат да го користат тоа

vBET
14-10-11, 23:06
Всушност, наместо на враќање стави линк или забележите до наведување на промени потребни пред да ги купите, ид а знам дека моето 200 + лекција помогна некој друг од

Или

Лошо задржи дозволата и не го користат софтверот до "Јас клиент" знаат Тоа својата во подобра форма да ги користите? И за времето кога јас го поседува и не го користам вие сакајте започне брои 365 дена за новости додека не почнат да го користат тоа

Нема промени во кодот се потребни на сите да работат vBET со vBulletin.

vBET
14-10-11, 23:08
... Јас навистина сакам оваа работа, но знам за факт ако добиете пристап youll промена опции во имала или vBulletin, што е она што јас dont сакате. Па вашиот приклучок не функционира како што би очекувале ...

Ова е само повеќе од апсурдно изговор - дека знае иднината ... Дали исто така знаат на броеви за лото? ...

Ви беше увери неколку пати дека нема конфигурација на други додатоци, ниту vBulletin ќе бидат променети. Ова е само уште еден изговор. Без разлика на тоа што ќе се пишува дека сакате функционални, кога она што го правите е против вашите зборови. Ако би сакале да имаат vBET работи на вашиот форум ќе им овозможи да ви помогнат. Но, тоа не е можно да им помогне кога ова прашање се состои само да ги принуди наплата - што совршено ќе изговор целиот вашето однесување во случај ако тоа е измама. Во овој момент ова прашање се смета за можна измама и затворени уште нема помош е потребна.

Ние сме тука да ви помогнат со вашиот проблем ако тоа навистина постои :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.9.99