PDA

View Full Version: Решени Многу многу грешки Мета НасловKolbi
21-12-09, 18:22
Патем, имам многу двојни мета наслови, итн, исто така, треба да бидат фиксни. Дали исто така користите Google Webmaster Tools? Потоа проверете го статусот на индексирање. Недоставени ознаки за наслов (https://www.google.com/webmasters/tools/html-suggestions?hl=en&siteUrl=http%3A%2F%2Fwww.2-wheel-planet.de%2F&probtype=2) 4 На пример: страници без "наслов" тагови (http://www.2-wheel-planet.de/be/search.php) /be/search.php (http: //www.2-wheel- planet.de/be/search.php) (http://www.2-wheel-planet.de/et/portal.php) /et/portal.php (http: //www.2-wheel- planet.de/et/portal.php) (http://www.2-wheel-planet.de/sr/tags/mobil.html) /sr/tags/mobil.html (http: // www. 2-wheel-planet.de/sr/tags/mobil.html) (http://www.2-wheel-planet.de/yi/tags/unfall.html) /yi/tags/unfall.html ( http://www.2-wheel-planet.de/yi/tags/unfall.html) двојни "наслови" тагови (https://www.google.com/webmasters/tools/html-suggestions?hl=en&siteUrl На пример: https://www.google.com/webmasters/tools/images/unzipped_triangle.gifПросмотреть профили: Peter002 (http: // http://www.google.com/webmasters/tools/images/unzipped_triangle.gifView) http://www.google.com/webmasters/tools/images/unzipped_triangle.gifПогледнете http://www.google.com/webmasters/tools/images/unzipped_triangle.gifПреглед // javaScript% 3Cb% 3E% 3C / b% 3E: капка информации% 28% 27% 27zip_58div,% 20% 27% 27none,% 20% 20% 20% 20% 20document.getElementById% 28% 27zip_58zipimg% 27% 29,% 20% 27нена% 27,% 20неул% 29;) /af/members/peter002.html (http: //www.2-wheel-planet. de / af / members / peter002.html) /is/members/peter002.html (http://www.2-wheel-planet.de/is/members/peter002.html) /mt/members/peter002.html ( http://www.2-wheel-planet.de/mt/members/peter002.html) /sl/members/peter002.html (http://www.2-wheel-planet.de/sl/members/peter002 .html) / sw/members/peter002.html (http://www.2-wheel-planet.de/sw/members/peter002.html) Двоен Мета описи (https://www.google.com/webmasters/tools /html-suggestions?hl=en&siteUrl=http%3A%2F%2Fwww.2-wheel-planet.de%2F&probtype=10) 439 На пример: Сите да се редовни возила на возила за деца. Tanto 50cc, 125cc мото, ou un motor DE 1 (http: // javascript% 3Cb% 3E% 3C / b% 3E: dropInfo% 28% 27zip_1div% 27,% 20% 27none% 27,% 20% 20% 20% 20document.getElementById% 28% 27zip_1zipimg% 27% 29,% 20% 27нена% 27,% 20неул% 29;) /gl/arcade.php (http://www.2-wheel-planet.de/gl/ arcade.php) / gl / calendar / (http://www.2-wheel-planet.de/gl/calendar/) / gl / dlcat-aprilia-1 / (http: //www.2-wheel-planet .de / gl / dlcat-aprilia-1 /) / gl / dlcat-gutachten-gs-13 / (http://www.2-wheel-planet.de/gl/dlcat-gutachten-gs-13/) / gl / dlcat-expert-mp-4 / (http://www.2-wheel-planet.de/gl/dlcat-gutachten-mp-4/) / gl / dlcat-verachten-sf-12 / (http: //www.2-wheel-planet.de/gl/dlcat-gutachten-sf-12/) / gl / dlcat-minarelli-7 / (http://www.2-wheel-planet.de/gl/dlcat -minarelli-7 /) /gl/downloads.php (http://www.2-wheel-planet.de/gl/downloads.php) /gl/faq.php (http: //www.2-wheel- planet.de/gl/faq.php) /gl/forumleaders.html (http://www.2-wheel-planet.de/gl/forumleaders.html) /gl/haftungsausschluss.php (http: // www. 2wheel-planet.de/gl/haftungsausschluss.php) / g l / impressum.php (http://www.2-wheel-planet.de/gl/impressum.php) /gl/members/rs125.html (http://www.2-wheel-planet.de/gl /members/rs125.html) /gl/search.php (http://www.2-wheel-planet.de/gl/search.php) /gl/sms.php (http: //www.2-wheel -planet.de/gl/sms.php) /gl/vbmembermap.php (http://www.2-wheel-planet.de/gl/vbmembermap.php) Кратки мета-описи (https://www.google.com /webmasters/tools/html-suggestions?hl=en&siteUrl=http%3A%2F%2Fwww.2-wheel-planet.de%2F&probtype=4) 1.026 На пример: Надвор се сретна со ознака uh / af / tags /% E4hm. html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/%E4hm.html) Надвор од етикетата /af/tags/%E4nderung.html (http: //www.2- wheel-planet.de/af/tags/%E4nderung.html) Надворешни врски со денот /af/tags/2wheelplanet.html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/2wheelplanet .html) Напомена со таг 50cc /af/tags/50ccm.html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/50ccm.html) Надвор од таг 600 / af / tags / 600.html (http: //www.2-wheel-p lanet.de/af/tags/600.html) Надвор од состанокот /af/tags/abgeschaltet.html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/abgeschaltet.html) Проблеми се сретнаа со вредни навигации /af/tags/aktuelle.html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/aktuelle.html) Подоцна се сретна со ознака all / af / tags / all. html (http://www.2-wheel-planet.de/af/tags/all.html) Почеток со ознака /af/tags/alte.html (http: //www.2-wheel- planet.de/af/tags/alte.html)

vBET
22-12-09, 00:30
Ова не е поврзана со vBET.

Ги проверив првите врски без наслов таг и двојно наслов тагови - види HTML себе тоа не е точно. Наслов таг постои и тоа е само еден.

СТРОГО мета исто така не е vBET прашање - ќе го удвои во оригиналната содржина, па затоа е дупликат по превод (истата реченица преведени двапати на истиот јазик ќе ви даде истиот резултат). Значи vBET работи добро во оваа област - Вашиот описи се преведе како треба да се (само провери во Страна извор). Тоа е твојот дел за да даде различни содржини да се преведе.

Истата да краток мета - сте го краток во оригинал така превод е исто така кратко.

Ве молиме имајте во предвид дека vBET е само преведување својата содржина не се промени на било кој друг начин.

symbianist
27-12-09, 09:02
имам овој проблем исто така. Имам скоро 3000 дупликат мета и речиси 2000 дупликат titletags. Ве молиме за помош?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.9.99