PDA

View Full Version: проблеми со приклучок лента Најнови Темиjorgejgm
17-12-09, 17:56
Здраво, Постои проблем со додаток лента Активни теми Прикажи листа Теми - vBulletin.org форум (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=204659&highlight=Sidebar+Lastest+Threads). Не преведени наслов пост и етикети е. Може да ви го поправи некако? Ви благодарам.

vBET
19-12-09, 23:55
Тоа е нормално за mods кои не се интегрирани и тоа не е наша грешка - тоа е затоа што Министерството за одбрана кој ќе се користи не е интегриран уште. Сите она што е потребно е да се види преведени наслови е да се користи функцијата vbet_parseTitle (THE_TITLE) од / вклучува / vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php.

Така на пример ако наслов се одржува со променлива со име $ наслов можеш да додадеш овој дел од кодот од сликата:


if (strpos($title, '[/langtitle]')) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_bbcode.php');
$title = vbet_parseTitle($title);
}


Ве молиме контактирајте со авторот МО и се прашуваат каде е местото за овој код. Можеме да ви помогнеме со интеграција, но овој ќе биде по vBET 4.0 верзија. До овој момент ние имаме навистина многу други задачи. Ве молиме кажете ни Дали постапува ова:)

Michael
09-01-10, 22:36
Имам само додаде дека во еден од нашите приклучоци, тоа hasn't Слободен простор на приклучоци на системот и ќе PM дека комплетниот код за да видите дали е точно vbet:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1