PDA

View Full Version: vBET 3.2.2 - Брзо корекција пакетvBET
11-12-09, 22:57
Здраво.

Ние откривме мала, но важна грешка во vBET 3.2.2. Тоа не им наштети на вашиот функционалноста на било кој начин, но ние препорачуваме да го симнете повторно верзија 3.2.2 и од овој пакет коригира испратите на вашиот сервер повторно додадени фајлови: 2 од Внеси директориум:
- / Вклучува / vbenterprisetranslator_functions.php
- / Вклучува / vbenterprisetranslator_functions_detection.php

Бубачки е поврзана со испраќање на реферер насловот што е потребно од страна на Google TOS. Ве молиме бидете брз лек како што е опишано подолу, за да биде целосно компатибилен со Google TOS.

Ако се работи пониска верзија потоа целосно ажурирање е потребно.

yahoooh
12-12-09, 07:43
Арапски Tzarbatjah иста насока како на англиски и на француски јазик на арапски пишување на почетокот на темата од десно кон лево, а не од лево кон десно

yahoooh
12-12-09, 07:47
јас се уште се блокирани од Google
може у да ми помогне со Испрати е-маил за да ги
мојот сајт: alwatanyh.com

vBET
12-12-09, 16:10
Арапски Tzarbatjah иста насока како на англиски и на француски јазик на арапски пишување на почетокот на темата од десно кон лево, а не од лево кон десно

Тоа е опишано што се дефинира во брзо корекција пакет - други работи ќе дојдат во 3.3.0

vBET
12-12-09, 16:11
јас се уште се блокирани од Google
може у да ми помогне со Испрати е-маил за да ги
мојот сајт: alwatanyh.com

Ве молиме придржувајте се до тема каде што е целосна приказна. Распрашајте се за него и ние ќе ви пишувам содржината на пораката која може да се е-пошта на Google:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1