PDA

View Full Version: Решени Оневозможување на некои функционалностmoman
09-12-09, 05:38
Да речеме дека јас сакав да се оневозможи пост / PM превод карактеристики, langtitle BBCode-от, и lang phpBB BBCode-от. Што додатоци треба да се оневозможи?

Јас, исто така не сакам никакви vBET коментари во мојот пост содржина, ако е можно.

Ви благодариме за каква било помош!

vBET
10-12-09, 22:15
Во таков случај вие само можете да го користите бесплатна верзија - тоа не мора такви перформанси но сепак е брзо и направи само преводи.

Ако сакате нова функција во vBET 3.x да се направи lang и langtitle BBCodes поддршка конфигурираат - ве молиме отворете нова тема во http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/

moman
11-12-09, 20:54
Јас треба на перформанси, како мојот форум е прилично голема. Исто така, не знаев дека бесплатна верзија искористените производи!

vBET
11-12-09, 23:07
Се додека не се уште не било постови во други пораки потоа BBCodes lang и langtitle не се користи - па да има никакво влијание врз перформансите.

Исто така, имајте на ум дека во 3.x направивме многу подобрувања во перформансите и следната 3.3.0 верзија ќе биде полн со подобрувања во перформансите.

Имаме целиот под-форум за бесплатна верзија, а во најавите имате sticked тема која ја опишува разликите помеѓу бесплатен и комерцијална верзија.

Ако веќе сте сопственик на vBET 3.x тогаш понижението да vBET 2.x ќе се оневозможи lang и langtitle bbcodes, но, исто така, ќе ги користи најлошите побавно ДБ структура и код без многу подобрувања во перформансите.

Препорачуваме да се направи некои перформанси tunning чекори. Тука ќе најдете некои совети (види, исто така, мислења подолу оваа За повеќе совети):
Изведба совети (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/140-cpu-usage-doubled.html # post479)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1