PDA

View Full Version: Решени cachecleanerchick
08-01-11, 17:44
VB 3.8 со најновите vbet за vb3

Читам иако мислења тука и ништо не се фиксни ова, молам за помош. Што можам да направам за да го надминете тоа?

Предупредување: require_once ([пат] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-еднаш]: не успеа да се отвори поток: Нема таква датотека или директориум во [пат] / xxadmin / misc.php (1932): eval () " г кодот on-line 61

Фатална грешка: require_once () [function.require]: Не успеав отворање бара "/ home / z / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php (include_path ='.:/ usr / lib / PHP / usr / local / lib / PHP ') во / home / z / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval ()' d code on-line 61

Фатална грешка: Повик за недефинирана функција can_administer () во / home / XXXXXXX / public_html / zadmin / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php on-line 18

kamilkurczak
09-01-11, 11:29
Здраво,
Ве молиме опишете тука што треба да направите за да го репродуцира на мојот тест форумот .. затоа што не може да го репродуцира сега.

Благодарам

chick
13-01-11, 20:39
Според vBet алатки во adminCP кога ќе кликнете на Кеш почисто дава оваа порака.

Предупредување: require_once ([пат] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-еднаш]: не успеа да се отвори поток: Нема таква датотека или директориум во [пат] / xxadmin / misc.php (1932): eval () " г кодот on-line 61

Фатална грешка: require_once () [function.require]: Не успеав отворање бара "/ home / XXXXXXX / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php (include_path ='.:/ usr / lib / PHP / usr / local / lib / PHP ') во / home / XXXXXXX / public_html / xxadmin / misc.php (1932): eval ()' d code on-line 61

Не знам како може да се репродуцира ова?

Мојот admin директориумот е преименуван правилно и се чини vbet не можат да разберат на admincp е xxadmin НЕ admincp

kamilkurczak
14-01-11, 10:09
Добро го разбирам сега. Јас ќе го тестот и се врати со решение за вас, да ми даде некое време.
Благодарам

kamilkurczak
14-01-11, 11:27
Ok, па ако го преименува името на папката admincp мора да се стави оваа датотека:
vbenterprisetranslator_cachecleaner.php и vbenterprisetranslator_ignoredwords.php
во вашиот нов admincp директориум бидејќи постои нашата (vBET) датотеки.
така:
1. отворен Подигни датотека / admincp директориум матурска vBET пакет
2. копија овие две датотеки во вашиот нов admincp директориум.

:)

chick
17-01-11, 13:02
Тоа е веќе каде што тие фајлови се наоѓа (во мојата преименувана XXADMIN папка ********** инаку други vbet admin карактеристики не би сакал да работиш ******!

Се работи ... па дури и сите функции закажана работа ... исто така vbenterprisetranslator_ignorgedwords.php работи добро ....

... тоа е само vbenterprisetranslator_cachecleaner.php од xxadmin / тоа не функционира.

kamilkurczak
17-01-11, 16:36
па треба да се менува URL-то на admincp во vBET датотека. Јас ќе го провериш и да пишува тука брз Фокс за вас.

kamilkurczak
18-01-11, 15:08
Јас сум уште работат на тоа. Јас би сакал да ја тест. Ви благодариме за трпението.

kamilkurczak
19-01-11, 11:04
Здраво,
Имам решение за вас.

1. Оди до admincp-> Приклучоци и производи-> Manage-Производи>
2. во vBET производ Најди admin_maintenance приклучок
3. во овој додаток Најди:

require_once(DIR. '/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
4. и да се замени со:

require_once(DIR. '/'.$vbulletin->config['Misc']['admincpdir'].'/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
5. спаси приклучок
6. тест.

Реши, ќе бидат вклучени во наредните relase.
Ви благодариме за ова инфо:)

chick
10-04-11, 14:06
Благодарение толку многу да што работеше голема:) прашање фиксна

kamilkurczak
10-04-11, 21:40
Ви благодариме за потврда.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.9.99