PDA

View Full Version: Решени Интерфејс не е вчитување ПРАВИЛНОtavenger5
15-12-10, 16:10
Имам проблем со адаптери повторно во најновата верзија на vBET за 3.8. На локацијата на адаптери не е точно. Еве еден пример ... од vBulletin стандардно стил лист е преполн преку @ увоз: @ увоз рачно ("clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css"); што укажува, во мојот случај - http://cellphoneforums.net/clientscript/vbulletin_css / стил cbb7765a-00012.css Кога гледате преведени страница,: како што Мобилен Телефон Форум - А заедница на корисници на мобилен телефон (http://cellphoneforums.net/es/) на CSS URL-то е сега: http:// cellphoneforums.net/es/clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css Кој е скршена линк. Сите идеи за тоа како да го надминете овој?

mateuszr
16-12-10, 08:50
Здраво!
Што е решение што е опишано тука (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/692-problem-style-loading.html)?

tavenger5
16-12-10, 14:05
Не бе - ми CSS е веќе чуваат како фајлови

kamilkurczak
16-12-10, 15:03
хм опишете подобро, каде што е прашањето.
Бев на вашиот сајт и на вашиот сајт извор не можам да се најдат на овој URL witl lang код ("es") - страна преведени. стил изгледа добро.

Имам:

@import url("clientscript/vbulletin_css/style-cbb7765a-00012.css");

Можете исто така да се обиде оваа опција:-admincp> vBET> главен-> Игнорирај адреси

tavenger5
16-12-10, 15:23
Ми се чини дека работите изгледаат добро само додека гледате на Google кешот: Мобилен Телефон Форум - А заедница за мобилен телефон корисници Тоа не е подигање на главната CSS

kamilkurczak
17-12-10, 15:45
и имате прашање на вашиот форум со стил или не?
Ве молиме објаснете подобро, каде што треба да се погледне.
Благодарам

tavenger5
17-12-10, 16:00
види Google кеш линкот горе

kamilkurczak
18-12-10, 07:59
Јас би сакал да се провери мојот сопствен сајт со овој алатки да го репродуцира така опишете Еве како јас да го користите овој алатки

tavenger5
19-12-10, 18:12
тука е Google кешот на оваа страница:

Како што можете да видите интерфејс не се подигне.

kamilkurczak
19-12-10, 18:56
Добро, ќе го тестираат. Благодарам

kamilkurczak
19-01-11, 09:40
е ова прашање уште или не? Ако одговорот е да, пишете тука и јас ќе се отвори оваа тема повторно. сега - решен.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.9.2