PDA

View Full Version: Решени Предупредување: require_once vbenterprisetranslator_cachecleaner.phpStarBuG
02-12-10, 17:38

Warning: require_once(/usr/path/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/path/CORRECT ADMIN CP FOLDER/misc.php(2067) : eval()'d code on line 9

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/usr/path/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php/') in /usr/path/CORRECT ADMIN CP FOLDER/misc.php(2067) : eval()'d code on line 9

Здраво

Оваа грешка се појавува кога ќе кликнете на кеш почист.
Ова најверојатно се случува затоа што некаде не се
промени admincp име на папка од config.php во предвид

Само совет;)

mateuszr
11-12-10, 11:01
Има еден дел во config.php се нарекува "пат кон АДМИН & Модератор контролни панели и тука се опциите:

$config['Misc']['admincpdir'] = 'admincp';
$config['Misc']['modcpdir'] = 'modcp';
Модификации на овие треба да им помогне, но ние ќе го испита прецизно, ако има нешто друго, што може да предизвика грешка е опишано погоре.

mateuszr
13-12-10, 12:37
Може да ви потврди, дека грешката сепак се случува?

chick
31-12-10, 16:22
Жалам за починатиот Одговори **********.. ДА, се разбира, не дека или јас не би можеле да влезат мојот админ панелот.

Може да биде дека мојата index.php е пренасочен (имала) да bfdiscussion (не преименуван само пренасочени)

Сега што?

Ја ставив на десктоп кратенка за оваа тема па не заборавајте да го видите вашиот одговор.

kamilkurczak
10-01-11, 14:38
Хм, јас сум се уште се обидуваат да го репродуцирате. може да ви се опише ова што треба да правам и она што треба да се менува?

kamilkurczak
20-01-11, 10:07
Здраво,
Имам решение за вас.

1. Оди до admincp-> Приклучоци и производи-> Manage-Производи>
2. во vBET производ Најди admin_maintenance приклучок
3. во овој додаток Најди:

require_once(DIR. '/admincp/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
4. и да се замени со:

require_once(DIR. '/'.$vbulletin->config['Misc']['admincpdir'].'/vbenterprisetranslator_cachecleaner.php');
5. спаси приклучок
6. тест.

Реши, ќе бидат вклучени во наредните relase.
Ви благодариме за ова инфо:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.0 beta