PDA

View Full Version: Решени Преведувачки кутија не покажува во В.М. е



dai-kun
07-11-09, 09:49
Се обидов да ја објавите користење lang BB кодот во В.М.. Пораката во не се разложени. Тоа се појавува како на оригиналниот јазик, како да се користи BBCode-от нема.

Се обидов овде и работи, но не и на мојот сајт:. (Дозволете ми да се обиде reimporting производ и качувањето датотеки.

vBET
08-11-09, 01:48
Се обидов да ја објавите користење lang BB кодот во В.М.. Пораката во не се разложени. Тоа се појавува како на оригиналниот јазик, како да се користи BBCode-от нема.

Се обидов овде и работи, но не и на мојот сајт:. (Дозволете ми да се обиде reimporting производ и качувањето датотеки.

Која верзија користите? Тоа е додаден во 3.1.0

dai-kun
08-11-09, 03:30
Јас користам најновата верзија која јас ја преземале вчера и во admincp -> производи v3.1.1
Јас не сите промени на мојот имала датотека. Reimported производ со запише на reuploaded и сите датотеки. Се работи за тука, но не на мојот форум. Го искористив lang BB кодот но не прави ништо. Единственото нешто што го гледате е оригиналниот текст како BBCode-от не беше таму. Кога ќе одам да ги уредувате порака, можете да видите BB кодот кој се користи.

Ако сакате, можете да reimport, reupload, и повторно уредување на датотеки. Јас двојно проверени за да ја видите што е изменето и направено правилно.

vBET
08-11-09, 04:42
Добро, ќе го испита овој на вашиот форум:) Ако најдете нешто друго - само се создаде посебна тема за секој баг. Ние ќе ги убијат оние сите;)

vBET
08-11-09, 04:58
Јас само проверено - lang BBCode-от работи добро. Види тука:
aarinfantasy е YAOI колекција (http://aarinfantasy.com/forum/members/test/)

Исто така, имајте на ум, дека само за корисници кои имаат поставено нивните стандардниот јазик, освен форумот јазик е додадена опција за автоматско BBCode-от за да уредник. За корисниците кои се пишува во форумот јазик едноставно не имаат смисла.

Значи за тестовите - само промените стандардниот јазик на вашиот форум, и ќе видите дека во сите едитори ќе добиете дополнителна опција - што ќе ви овозможи да го избира Дали сте пишување во вашиот стандардниот јазик или не:)

Не е јасно сега? :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1