PDA

View Full Version: Решени Проблем на тема страница префрлување јазици



xib
05-05-10, 22:16
Здраво,

vbet изгледа одлично, но имам probleam на тема страница

форум: mforum.nl

кога се менува во превод на страницата отиде празно, на категорија страниците на овој проблем не постои

vBET
05-05-10, 22:30
Каде и да одам јас да добиете информации што треба да бидат најавени. И кога јас, не сум јас да се префрлиш јазици без прашање. Затоа ве молам да ми даде некои тест сметка или линк до страницата каде што не треба да бидете најавени за да се види дека се пишува за.

Исто така - Гледам дека ти не направи имала интеграција, бидејќи вашите линкови не се преведени, така што ова може да биде причина за вашето прашање. Ве молиме необработени интеграција инструкции во readme.html од vBET пакет. Ве молиме потврдете го тоа реши ова прашање.

xib
05-05-10, 22:42
Здраво,

Јас не го промени имала датотеки, јас целосно го следат на датотеката README можеби сум заборавил нешто?

Јас да се стави на форумот отворена за гости, се надевам дека може да се најде решение.

Исто така не гледаат Преведете адреси во Мапа на сајтот (имала, Ја променив кодот)

vBET
05-05-10, 23:45
ОК - Сега линкови се преведени. И гледам ова прашање - тоа е поврзано со редирекција (исто така може да се види користење последното мислење врски).

Дали сте сигурни дека сте направиле соодветни промени во кабина имала датотеки? Ако одговорот е да, тогаш ве молиме PM ме пристап детали за Твоето админ ЦП и FTP - Јас ќе провери на местото.

xib
05-05-10, 23:49
THX! Премиерот испрати

vBET
06-05-10, 01:00
Можете да има глобални пренасочува прашање дури и на не преведени страници и со vBET хендикепираните (бот не целосно -. Јас немам пристап до вашите htaccess датотека форма FTP). Можете да ја видите кликнете на линкот до последното мислење.
Вие скрши еден имала датотека (заменува код наместо ставиме пред).

Јас ве испраќам совети што (не може да го сторам тоа):
- Коментар vBET правила
- Испраќате оригиналниот имала датотеки (оние 2 изменето)
- И проверете го пренасочување прашање се уште постои

Ако одговорот е да - молам тоа ескалира на тимот VB или имала - Ако имате проблем кога vBET е целосно прекинати, тогаш тоа не е vBET вина.

Ако не - ве молиме интеграција повторно (внимателно) и да овозможи vBET повторно.

Решавање на вашите пренасочување прашање ќе се реши прашањето за јазикот се менува, бидејќи таму е пренасочување.

Исто така Ве молиме дај ми. Htaccess датотека содржина (пред коментирајќи vBET правила) за да го потврдите.

xib
06-05-10, 01:21
Јас поставени сите датотеки повторно, и не промените во имала датотеки.

Претпоставувам дека направиле грешка со насловот ("Локација: $ fulluri");

thx за решавање на овој проблем! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1