PDA

View Full Version: Решени Не да креирате, уредувате CMS членовите W / vBET Активни



heywho
28-03-10, 23:44
Здраво. Предмет го кажува. Не знам каде лежи проблемот.

Само надградена vBET и за функционирање на vBulletin актуелното издание. Имаше проблем порано. Свртете vBET надвор, и VB работи како што се очекуваше. vBET работи во форумите.

Не користење на оптимизација за ...

било каква помош, добредојде. Благодарам

vBET
29-03-10, 15:36
Само провери на нашиот тест пример и не може да репродуцира прашање - тоа функционира.

Ве молиме PM ме пристап детали Admin CP и FTP - Јас ќе се провери и реши тоа на ваша страна.

Ве молиме исто така да ни кажете како блоговите се однесува. Се сомневам дека за некои специфични конфигурација (како твое) ние пропуштите да го вклучите vBET датотека за време на барање евалуација. Но, мора да го провериш. Исто така, имајте на ум дека не треба да користите било која уредување опции за CMS на преведени страници. Таа е поддржана за форумот и блогови, но немаат смисла за CMS (бидејќи таквите статии се напишани само со доверба персоналот на страницата на мајчин јазик форум). Дали вашето прашање постои нормално (не преведени) CMS страници?

heywho
29-03-10, 22:38
Само провери на нашиот тест пример и не може да репродуцира прашање - тоа функционира.

Ве молиме PM ме пристап детали Admin CP и FTP - Јас ќе се провери и реши тоа на ваша страна.

Ве молиме исто така да ни кажете како блоговите се однесува. Се сомневам дека за некои специфични конфигурација (како твое) ние пропуштите да го вклучите vBET датотека за време на барање евалуација. Но, мора да го провериш. Исто така, имајте на ум дека не треба да користите било која уредување опции за CMS на преведени страници. Таа е поддржана за форумот и блогови, но немаат смисла за CMS (бидејќи таквите статии се напишани само со доверба персоналот на страницата на мајчин јазик форум). Дали вашето прашање постои нормално (не преведени) CMS страници?

Ќе PM ви информации.

Ова беше обид да се создаде нова статија, или го променувате "стандардно" CMS содржина на англиски јазик - иста ситуација како со - само повлекува целосно празна страница, нема уредник, или обично CMS менаџер - не е ништо уредување преведени. Се согласувам - дека треба да се направи од страна на некој кој зборува на јазикот. ; ^)

Јас само да го тестира. vBET мени не се појавува во блогови на CMS, и не е работа во форумите. Се обидувам да се преведе тоа повлекува на форумот Главна страница

Пред да се надополни, vBET беше преведување на блогови, форуми, GUI, класифицирани реклама

vBET
31-03-10, 14:59
Само беше таму и истакна дека ќе се користи стариот vBET 4.1.0 верзија. Ве молиме прво обновите на најновата верзија (vBET 4.2.1 - има дополнителни интеграција чекор види тука за повеќе детали Ако во најновата верзија се уште се случува Ве молиме да ни даде знак и ние ќе се справи со ова:)

heywho
02-04-10, 01:08
DOH .... качен на содржината на "upload" фолдерот, но забораваат да Вчитај новиот. XML во датотека во производи ... работи во ред сега

Таа работи во ред сега, одлична како што, впрочем. Сите јазици што сум бил во можност да ги тестираат објавија дека, додека преводите се понекогаш тад несмасна - способноста да се разбере содржината е таму. Дури и во хинди. Сепак треба да се тестираат Персиски, Арапски и Кинески и јапонски - но имаат големи надежи. Одличен производ ви момци ... сите тестери досега беа многу импресиониран

Едно прашање. Дали е можно да се паѓачко мени во СМС и блогови, исто така, или јас треба да се потпрат на знамиња

Благодарам

vBET
02-04-10, 03:27
Едно прашање. Дали е можно да се паѓачко мени во СМС и блогови, исто така, или јас треба да се потпрат на знамиња

Благодарам

Ве молиме да си игра со сопствени место за тоа. Исто така можете да ја отворите нова функција барање и ние ќе работиме на изградба на решение за следното издание:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1