PDA

View Full Version: имам грешка во бесплатна верзија vBET2310



root212
02-03-10, 04:35
Предупредување: set_time_limit () [function.set-рок]: Не може да се постави временски рок и во Safe Mode во [пат] / вклучува / vbenterprisetranslator_functions.php on-line 148

Имам употреба php.ini и внесување на текст comant на датотеката

safe_mode = исклучен
но имам истиот проблем: (

некој може да ми помогне ....
Жал ми е ако не е во ред дел форум и мојот јазик за мојата побара ...: o

vBET
02-03-10, 20:09
Обидете се да се оневозможи работењето во сигурниот режим од страна на вашиот. Htaccess фајлот.

root212
03-03-10, 07:22
Сега имам грешка

Анализирај грешка: синтаксата, неочекувани T_GLOBAL во / home / ХХХ / public_html / XXX.us / вклучува / vbenterprisetranslator_functions.php on-line 14
и гледам on-line 14

глобалната $ vbet_baseUri;

може у да ми помогне за ова?

vBET
03-03-10, 21:10
Што ви се укажува на е во линија, а не 13 14 - па претпоставувам дека имате некои дополнителни содржини има, што не е нашиот код.

Не знам од каде сте ја превзеле вашата верзија. Симнете најновото издание на vBET 2.3.x од тука (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=220886) и ги ставиш сите фајлови повторно на вашиот сервер.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations